Úvodní strana > Krajské listy > Novinka Asociace Záchranný kruh - interaktivní příručka první pomoci

 Novinka Asociace Záchranný kruh - interaktivní příručka první pomoci

Prirucka zachranaru
Asociace Záchranný kruh spustila na svých internetových stránkách interaktivní příručku první pomoci.

Příručka obsahuje návody a pravidla jak pomoci lidem v kritických situacích, jak  poskytovat první pomoc v takových případech, jako je štípnutí vosou, alergické reakce, pokousání psem a podobně. Určena je především pro školy, ale využít ji může prakticky kdokoliv. „Informovali jsme všechny školy v  kraji a chceme, aby se děti zapojily i do soutěže, která odstartovala zároveň se spuštěním příručky. Máme řadu pozitivních ohlasů přímo od učitelů, kterým podobná pomůcka ve výuce chyběla,“ uvedla Veronika Krajsová, která je jedním z autorů příručky. Zejména malí uživatelé ocení animované provedení a průvodce, kterým je záchranářský pes Beny s hlasem herce Vladimíra Čecha.

Převážnou část peněz na vytvoření příručky asociace získala od ministerstva zdravotnictví, od nadace Naše dítě a 50 tisíci korunami přispěl Karlovarský kraj. V současné době asociace hledá peníze k vydání příručky na CD, kterých má zatím pouze přes tisíc kusů.

Asociace Záchranný kruh v tomto roce také zprovoznila nový bezpečnostní portál pro širokou veřejnost, jehož cílem  je zvýšení úrovně vzdělanosti a připravenosti obyvatel, především dětí a mládeže, v oblasti běžných rizik, rizik mimořádných událostí i krizových situací. Portál si klade za úkol rovněž zefektivnění postupů složek Integrovaného záchranného systému  v Karlovarském kraji a zvýšení prevence a přípravy obyvatelstva k sebeochraně a vzájemné pomoci. Bližší informace najdou zájemci na stránkách www.mladyzachranar.cz

 

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 25.11.2008 0:00