Úvodní strana > Krajské listy > Dětské domovy si rozdělí téměř 200 tisíc korun

 Dětské domovy si rozdělí téměř 200 tisíc korun

Předání šeků
Zástupci tří dětských domovů z Karlovarského kraje převzali z rukou hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla a oblastního manažera prodejen maloobchodní značky Albert Jana Pittermanna certifikáty v celkové výši 183 504 korun. Všechny získané finanční prostředky jsou určeny na vzdělání dětí a jejich další osobnostní rozvoj.

Tato částka se vybrala v charitativním projektu S Bertíkem za dětským úsměvem, který každoročně organizuje síť prodejen Albert a pomáhá tak zvýšit šance klientů dětských domovů na úspěšné uplatnění v samostatném životě po opuštění bran dětského domova. „Za získané peníze se snažíme co nejvíce zpříjemnit pobyt dětí v našem domově. V letošním roce bychom chtěli dokončit rozsáhlé rekonstrukce koupelen,“ řekl Miroslav Rákos, ředitel Krajského dětského domova v Karlových Varech.

Děti z Dětského domova v Ostrově se naopak mohou těšit na mnoho příjemných zážitků. „Finanční prostředky z Bertíků budou využity na volnočasové aktivity. Děti pojedou na různé prázdninové kempy, protože naší snahou je integrace a co největší zapojení dětí do normálního života,“ řekl Petr Zmuda, ředitel Dětského domova v Ostrově.

V Karlovarském kraji pomůže výtěžek ze sbírky Bertíci realizovat projekty a přání těchto tří partnerských institucí:        
Dětský domov Ostrov, který dostane  35 750 Kč
Dětský domov K. Vary v Zítkově  ul. získá 125 206 Kč
Dětský domov a školní jídelna Cheb obdrží 22 548 Kč

„Chtěl bych poděkovat za tuto iniciativu, protože každá finanční pomoc je vítaná a neustále je co zlepšovat. Stále je potřeba vytvářet lepší prostředí pro naše děti. Zástupci dětských domovů jistě dobře vědí, jak získané prostředky co nejlépe využít,“ uvedl v průběhu setkání Josef Pavel, hejtman Karlovarského kraje.

„Spolu s letošní částkou jsme za posledních osm let pomohli dětským domovům příspěvkem přesahujícím 45 milionů korun,“ říká Petr Chadraba, manažer projektu S Bertíkem za dětským úsměvem. „Skutečná hodnota, kterou děti zprostředkováním vzdělávacích aktivit získávají, se ale nedá vyčíslit,“ dodává.

Získané peníze z letošního ročníku poputují do všech koutů republiky a rozdělí se mezi dětské domovy, domovy na půli cesty, ústavy sociální péče či domovy pro matky a děti v tísni. Prostředky z projektu využijí dětské domovy na vzdělání, osobnostní rozvoj a integraci dětí do společnosti.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 25.2.2008 0:00