Úvodní strana > Krajské listy > Anketa Osobnost Karlovarského kraje 2008 zná své vítěze

 Anketa Osobnost Karlovarského kraje 2008 zná své vítěze

Osobnost kraje

Ředitelka Krajského muzea Karlovarského kraje Eva Dittertová, kardiolog Michal Paďour a podnikatel Jiří Hrůza převzali ve slavnostním sále Grandhotelu Pupp ocenění pro Osobnost Karlovarského kraje 2008.


Z rukou hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného převzal ocenění za mimořádný přínos kraji kardiolog Michal Paďour. „Není to ocenění ani tak pro mě, jako pro náš tým, pro skupinku lidí, která se snaží budovat naše oddělení a snad i nemocnici, aby byla skutečně krajská,“ uvedl Michal Paďour, který získal cenu za realizaci a rozvoj kardiocentra v Karlovarské krajské nemocnici. 

Michal Paďour

V kategorii neziskových organizací poslali občané nejvíce hlasů ředitelce krajského muzea Evě Dittertové, která se zasadila o rozšíření a zatraktivnění muzejních expozic v celém regionu. Krajské muzeum se v loňském roce stalo druhou nejnavštěvovanější institucí v Karlovarském kraji. Jeho výstavy a akce shlédlo 91 tisíc lidí.

V kategorii firem cenu převzal za manažerskou a podnikatelskou činnost v oblasti strojírenství jednatel společnosti Rotas Strojírny Jiří Hrůza. Všichni ocenění se shodli na tom, že bez dobrého kolektivu by úspěchu ve své práci dosahovali jen velmi těžko.

Osobnost kraje

Anketa letos vstoupila do svého čtvrtého ročníku. Nový hejtman Josef Novotný chce v tradici pokračovat. „Je to dobrá tradice, v našem regionu je řada osobností, které si cenu zaslouží. Chceme na tuto tradici navázat a dále ji rozvíjet,“ uvedl Josef Novotný.

Osobnost kraje

I letos bylo vyhlášeno celkem 9 nominací. V kategorii neziskových organizací byla ještě nominována Hana Šimková za činnost v občanském sdružení ostrovský Macík, které se stará o opuštěná zvířata a ředitelka Denního centra Mateřídouška v Chodově Věra Bráborcová za obětavou práci ve prospěch mentálně postižených osob.

V kategorii firem zasílali občané své hlasy majiteli karlovarského hotelu Richmond Stanislavu Matouškovi za manažerskou činnost a podnikání v oblasti hotelnictví a jednateli společnosti apt Skalná Tomáši Polákovi za manažerskou a podnikatelskou činnost v oblasti strojírenství.

Za mimořádný přínos kraji byla nominována novinářka a publicistka Anna Fidlerová, která  svým čtenářům přináší neotřelý pohled na kulturní dění v regionu, zajímavé rozhovory s významnými osobnostmi i aktuální informace především z divadelního a hudebního světa. Nominaci získal i ředitel Správy zdravotních a sociálních služeb v Chebu Robert Plachý. Zasloužil se o realizaci projektu preventivního vyšetření zraku předškolních dětí v Karlovarském kraji. Celkem odborníci vyšetřili asi 6000 dětí ve 136 mateřských školách 

V anketě Osobnost Karlovarského kraje 2008 navrhli lidé na ocenění celkem 47 kandidátů a zaslali 901 hlasů.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 24.11.2008 0:00