Úvodní strana > Krajské listy > Domov pro seniory "SPÁLENIŠTĚ" v Chebu mění svou podobu

 Domov pro seniory "SPÁLENIŠTĚ" v Chebu mění svou podobu

Spaleniste Cheb
Moderní prostorné pokoje ve svěžích barvách s kuchyňským koutem a bezbariérovým sociálním zázemím osazeným bezpečnostními prvky mají od nynějška k dispozici obyvatelé šestého patra Domova pro seniory "SPÁLENIŠTĚ " v Chebu.

V nedávné době zde byla ukončena  rekonstrukce objektu, původního Domova-penzionu pro důchodce, který byl přestavěn tak, aby   splňoval  podmínky pro poskytování sociálních služeb čtyřiadvacet hodin  denně včetně potřebné zdravotní péče. „Byl tady odveden obrovský kus práce pro lidi, kteří jsou velkou měrou závislí na pomoci ostatních a doufám, že se nám podaří každý další rok postupně rekonstruovat i ostatní patra objektu,“ uvedla krajská radní Ellen Volavková během slavnostního ukončení rekonstrukce.

Spaleniste ChebV první etapě stavebních prací, které probíhaly od ledna do května tohoto roku, došlo k úpravám prvního podzemního podlaží, v němž  se nachází sanitární místnost a náhradní zdroj energie. Do výtahové šachty byla nainstalována kabina evakuačního výtahu. Dále bylo rekonstruováno šesté patro, kde byly vybudovány dva pokoje pro vozíčkáře, jeden pokoj intenzivní péče a deset jednolůžkových pokojů. Dva z nich jsou natolik prostorné, že je lze využít i pro dvě osoby. „Snažili jsme se, aby klienti žili v pěkném a důstojném prostředí a jsem přesvědčená, že tady v kraji nikde takové nadstandardní podmínky nemají,“ poznamenala ředitelka domova Hana Marešová, která strávila dlouhé hodiny nejen konzultacemi s klienty a vysvětlováním, jak bude probíhat rekonstrukce a přesuny obyvatel, ale sama vymýšlela a vybírala a vybavení interiérů.

Během podzimu vypukne druhá etapa přestavby, která zahrnuje bezbariérové úpravy interiérů se samostatným sociálním zázemím a také dobudování centrální ordinace. „Tam bude k dispozici našim klientům nejen praktický lékař, ale také specialisté jako diabetolog nebo urolog,“ doplnila ředitelka. Domov by měl v nejbližší době sloužit výhradně lidem s třetím až čtvrtým stupněm závislosti na další osobě, kteří potřebují každodenně jak sociální, tak i zdravotní péči.

DPS Spaleniste Do první etapy rekonstrukce kraj vložil  více než 10 milionů korun, druhá etapa přijde na 7 milionů. Kompletně by měla být rekonstrukce ukončena v letech 2011 – 2012.


 

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 23.7.2008 0:00