Úvodní strana > Krajské listy > Projekt kraje učí děti třídit odpad

 Projekt kraje učí děti třídit odpad

Třídění odpadu
"Školy odpadům v patách" -  to je název projektu, který vysvětlí  žákům základních škol pojem odpadového hospodářství a význam třídění odpadu. Zapojilo se do něj celkem 28 škol z regionu, mimo jiné i z menších měst. např. ze Žandova a Lubů.

Zájem je tak velký, že  se druhá polovina akce uskuteční  ještě po prázdninách v říjnu,“ říká radní kraje Luboš Orálek s tím, že  část škol absolvuje vzdělávací program  od 21. do 27. června.

Na projektu spolupracují Karlovarský kraj, Regionální rozvojová agentura Egrensis a společnost EKOKOM, která celou akci sponzoruje. „Děti z prvního a druhého stupně základních škol se vypraví autobusem po stopách vytříděných odpadů.  V rámci projektu se seznámí s podniky, kde se  separovaný odpad třídí a  lisuje, to je  např. Resur a Derter. Navštíví i firmy, kde je odpad cennou  druhotnou surovinou – Recyplas a Papos  nebo kde  jeho nevyužitelná část definitivně končí, tedy  skládky Sater v Chodově  a  Nové Roli,“ vysvětluje podstatu projektu Luboš Orálek.

Průvodcem  malé okružní jízdy  bude dětem vedle odborných lektorů  i maskot a postavička z webových stránek  Ekokomu – TONDA OBAL. Zábavnou hrou  či školním programem učí Tonda Obal děti  hledat cestu ke správnému kontejneru. Poradí co kam patří a v jeho kvízu vyhrává ten, kdo zná význam  třídění odpadů. Ti nejlepší získají hry nebo  upomínkové předměty. „Výhrou pro všechny pak bude, když bude využitelný odpad končit v odpovídajících barevných kontejnerech. Co nového se děti  přitom naučí a  co užitečného si zapamatují si otestujeme malým průzkumem.  Zda potom pozitivně ovlivní své sourozence i rodiče, poznáme až  na konci roku, kdy budeme mít k dispozici  čísla statistik  třídění odpadů,“ dodává radní Orálek.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 23.6.2006 0:00