Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj navštívila velvyslankyně Rakouské republiky

 Karlovarský kraj navštívila velvyslankyně Rakouské republiky

rakouská velvyslankyně
Dr. Margot Klestil-Löffler s doprovodem zavítala do našeho regionu 20. září. Postupně hodlá navštívit všech 13 krajů, aby se seznámila s celou Českou republikou i specifikami jednotlivých regionů.

Velvyslankyně seznámila hejtmana Josefa Pavla s cíli své mise. Mimo jiné informovala o tom, že má Rakousko  zájem o rozšíření sítě honorárních konzulátů v České republice. Dr. Margot Klestil-Löffler se dále zajímala o problémy, které turisticky atraktivní region trápí. „Je to  především dopravní infrastruktura, snažíme se zlepšit silniční spojení s Prahou i se SRN,“ vysvětlil hejtman Pavel s tím, že kraj vlastní mezinárodní letiště a hledá pro něj možnosti rozšíření  linek do západní Evropy.

Hejtman  rakouskou velvyslankyni rovněž seznámil s tradičními průmyslovými odvětvími v Karlovarském kraji jako je výroba porcelánu a světoznámého skla značky Moser,  stáčírna  minerální vody Mattoni, Becherovka, výroba hudebních nástrojů, ale také s moderními  průmyslovými obory – těžbou hnědého uhlí, energetikou, chemií i dodavateli komponentů pro automobilový průmysl.

Hejtmana dále zajímal postoj Dr. Margot Klestil-Löffler k přístupu starých zemí EU k novým členům a jejich případnému přistoupení k Schengenským dohodám. Rakousko je podle jejích slov přistoupení nových členů do Schengenského prostoru nakloněno, technickým problémem je ale rozšíření informační sítě Schengenských zemí o nové členské země tak,  aby bylo možno sdílet důležité bezpečnostní, policejní a další informace. Na závěr návštěvy si rakouská velvyslankyně prohlédla provozy sklárny Moser a absolvovala procházku Karlovými Vary.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 22.9.2006 0:00