Domů Aktuality Lávka přes řeku Ohři získala zvláštní Cenu svazu měst a obcí v soutěži Stavba roku 2021

​Letošní ročník prestižní soutěžní přehlídky Stavba roku 2021 vyvrcholil předáním cen nejúspěšnějším stavbám. Ty nejlepší vybrala odborná porota složená ze zástupců vypisovatelů soutěže, architektů a inženýrů. V Betlémské kapli bylo předáno 10 titulů Stavba roku 2021, 25 zvláštních cen, 2 Ceny veřejnosti a titul pro stavbu v zahraničí. Ve 29. ročníku přehlídky se ve velmi silné konkurenci neztratil ani favorit Karlovarského kraje -  visutá lávka přes řeku Ohři ve Svatošských skalách.

Účelem stavby byla výstavba části cyklostezky včetně přemostění řeky Ohře ve Svatošských skalách. Jedná se o výstavbu nové visuté ocelové lávky s dřevěnou mostovkou na místě původního přemostění. Lávka pro pěší a cyklisty je určena i nouzově pro složky integrovaného záchranného systému. Je vybudována v místě původního mostu, propojuje oba břehy řeky Ohře a je součástí páteřní cyklostezky Ohře.
Kompletní výsledky a fotografie z předávání si můžete prohlédnout na webových stránkách soutěžní přehlídky.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková
Datum aktualizace 21. 10. 2021 - 12:08