Domů Aktuality Milovníci literatury a mluveného slova jsou zváni na festival autorského čtení a slam poetry do Lokte

​Městská knihovna Loket bude hostit festival autorského čtení a slam poetry s názvem, na kterém se představí soudobí spisovatelé a ti nejlepší slameři České republiky.

Akci odstartuje přednáška na téma Erasmus+ za hranice všedních dnů. Poté se mohou návštěvníci těšit na autorské čtení děčínského básníka Radka Fridricha, držitele ceny Magnesia Litera z roku 2012, dále na básníka Šimona Leitgeba, který v letošním roce vyhrál cenu Jiřího Ortena za svou sbírku Betonová pláž nebo na vítěze Drážďanské ceny lyriky Jana Škroba.

Ve druhé části festivalu předvede své umění práce se slovy například mistr ČR  v duoslamu Tim Postovit, mistr ČR ve slam poetry Anatol Svahilec a další zajímaví hosté z řad slamerů.

Večerem bude provázet Teodor Kravál, který v rámci festivalu též představí svou novou sbírku Řez rybou. Tato sbírka poezie je inspirována městem Loket.

Festival autorského čtení a slam poetry se uskuteční v sobotu 16. 10. 2021 od 17 hodin v Městské knihovně Loket.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková
Datum aktualizace 15. 10. 2021 - 09:16