Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj poskytl skalenským hasičům dotaci na nákup vybavení pro zásahy u dopravních nehod

 Karlovarský kraj poskytl skalenským hasičům dotaci na nákup vybavení pro zásahy u dopravních nehod

Hasiči ze Skalné našli pod vánočním stromečkem nové vybavení pro zásahy u dopravních nehod. Celkem stálo téměř 773 tisíc korun. Karlovarský kraj přispěl dotací ve výši 600 tisíc korun z programu "Podpora jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí Karlovarského kraje".  Zbylé finanční prostředky poskytlo město Skalná ze svého rozpočtu. Vyprošťovací sadu v provedení AKU dodala firma NORDSTAHL SERVIS s.r.o. z Jílového u Prahy.


Nová vyprošťovací sada nahradí dosluhující sadu, která již nedosahuje účinných parametrů pro zásahy u dopravních nehod s ohledem na materiály a bezpečnostní prvky použité u moderních vozidel. Nákupem nové vyprošťovací techniky dojde ke zvýšení akceschopnosti jednotky na místě zásahu, a to ve smyslu vytvoření rychlejšího a šetrnějšího vstupu pro vyproštění zraněných osob z havarovaných vozidel po dopravní nehodě.

Na zásahy u dopravních nehod je jednotka ze Skalné určena od roku 2013. Pro tento typ událostí se hasiči neustále vzdělávají a věnují náročné odborné přípravě.

Za stránku zodpovídá: Jitka Čmoková
Datum vydání: 29.12.2020 12:00