Domů Aktuality Hejtman aktivoval školy, které budou pečovat o děti zdravotníků či bezpečnostních složek

​Celkem 9 školských zařízení na území Karlovarského kraje bude zajišťovat péči o děti zaměstnanců bezpečnostních sborů, obecní policie, zdravotníků, zaměstnanců orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníků ozbrojených sil. Vyplynulo to z rozhodnutí hejtmana Karlovarského kraje Petra Kubise, které vydal na základě krizového opatření Vlády ČR.

Výběr školských zařízení vychází z krizového plánu kraje a z dohody se starosty jednotlivých měst. „Věřím, že toto velmi pomůže rodičům, kteří pracují jako zdravotníci, hasiči, policisté, ale i v dalších složkách a během vyhlášeného nouzového stavu nemohou zůstat s dětmi doma. Chtěl bych poděkovat městům za vstřícnou komunikaci a samozřejmě i ředitelům škol a dalších školských zařízení za rychlé řešení. Domluvili jsme se, že kraj do každého školského zařízení pořídí bezkontaktní teploměry a hygienické roušky. Ve školách bude zajištěna péče o děti od 3 do 10 let, a to v době minimálně od 6 hodin ráno do 18 hodin. V současnosti evidujeme zájem zhruba stovky žadatelů o zajištění hlídání dítěte,“ upřesnil hejtman Petr Kubis. Každá skupina může mít maximálně 15 dětí.

Přehled školských zařízení:
1. Mateřská škola Vora, Mariánské Lázně, Za Tratí 687, příspěvková organizace
2. Mateřská škola Kraslice, Barvířská 1771, příspěvková organizace
3. Základní škola a Mateřská škola Ostrov, Myslbekova 996, příspěvková organizace
4. 5. základní škola Cheb, Matěje Kopeckého 1, příspěvková organizace
5. 1. Mateřská škola Karlovy Vary, Komenského 7, příspěvková organizace