Úvodní strana > Krajské listy > V Císařských lázních zahrají karlovarští symfonici k výročí J. S. Bacha

 V Císařských lázních zahrají karlovarští symfonici k výročí J. S. Bacha

Koncert Císařské lázně
Koncert k 333. výročí narození Johanna Sebastiana Bacha, 300. jubileu jeho první návštěvy Karlových Varů a k vzniku Braniborských koncertů připravuje Komorní orchestr Karlovarských symfoniků ve spolupráci s Festivalem J. C. F. Fischera na čtvrtek 30. srpna 2018 do dvorany Císařských lázní. 

 


Koncert, který začíná v 19:30 hodin, uvede skladba Johanna Caspara Ferdinanda Fischera. Jeho děl se mnoho nedochovalo, patří však k nejvýznamnějším skladatelům především hudby pro klávesové nástroje v 17. a raně 18. století. Následovat bude Bachova chrámová Kantáta č. 51 „Jauchzet Gott in allen Landen“. Součástí koncertního programu jsou pak Braniborské koncerty, které se řadí k nejvýznamnějším kreacím celé hudební historie. 

Návštěvníci akce uslyší sopranistku Lucii Kaňkovou, která je sólistkou švýcarského orchestru de Genève-Lancy  a držitelkou řady cen, mimo jiné také z Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Na trubku zahraje Miroslav Smrčka, na flétnu Michaela Petrová, na housle se představí koncertní mistr Karlovarského symfonického orchestru Jakub Sedláček. Dirigovat bude přední český dirigent, klavírista a cembalista Vojtěch Spurný, jenž v současné době působí jako šéfdirigent Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně a stálý hostující dirigent Jihočeské komorní filharmonie.


Informace o programu a rezervaci vstupenek najdou zájemci na stránkách Karlovarského symfonického orchestru.


Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 24.8.2018 10:20