Úvodní strana > Krajské listy > Záchranka má vozidlo pro případ hromadných neštěstí

 Záchranka má vozidlo pro případ hromadných neštěstí

záchranářský kamion
Několika desítkám zraněných lidí může pomoci nové vozidlo Záchranné služby Karlovarského kraje. Speciální nástavba umístěná na podvozku Mercedes-Benz Vario s pohonem všech kol stála 5,6 milionu korun. Ze svého rozpočtu ji pořídil Karlovarský kraj.

Pro pořízení tohoto typu automobilu se rozhodl kraj poté, co začal výrazně růst provoz na jeho mezinárodním letišti. To v loňském roce odbavilo více než 60.000 cestujících a jeho kapacita se má dále zvyšovat. Proto je důležité pamatovat i na bezpečnostní opatření. "Automobil bude mít svou základnu v Karlových Varech a může být nasazen kdekoliv v regionu i při všech dalších hromadných haváriích, nejen letecké. Na místo by přijel po rychlých sanitních vozech a sloužil tu jako mobilní ošetřovna," uvedl hejtman Josef Pavel.

záchranářský kamionModerní vůz má kromě technického zařízení i rozsáhlou zdravotnickou výbavu. Jedná se například o dvě soupravy pro kyslíkovou terapii pro až dvě desítky lidí. Nechybí polní lůžka, nosítka, resuscitační brašny, termofólie, ale i vaky na mrtvé.

Vozidlo je nyní ve zkušebním provozu a ostrý provoz začne od března. Záchranná služba Karlovarského kraje má k zásahům při hromadném neštěstí ještě k dispozici i mobilní kontejner se zdravotnickým vybavením a technikou.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 18.2.2008 0:00