Domů Aktuality ​Mariánské Lázně obnovují Marienbad Film Festival

​Mariánské Lázně obnovují Marienbad Film Festival

​Věděli jste, že slavný Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech vzniknul v roce 1946 v Mariánských Lázních? Město od 30.8. do 3.9. připomene letošní 70. výročí jeho založení vlastní přehlídkou filmů.

​Cílem Marienbad Film Festival je být jediným českým filmovým festivalem věnovaným přednostně objevování nových filmových postupů v české a světové kinematografii. V unikátních lázeňských kulisách představí to nejlepší z filmové klasiky, proto uvede nově restaurované verze legendárních filmů Snídaně u Tiffanyho, Prázdniny v Římě a Casablanca. Marienbad Film Festival ukáže také to nejprogresivnější ze současné české filmové tvorby a bude tedy také výroční přehlídkou nových filmových přístupů.

Na organizaci filmové přehlídky se podílejí místní kulturní a zájmové spolky, město Mariánské Lázně a společnost Léčebné Lázně a.s. Součástí festivalu bude i bohatý doprovodný program.

Za stránku zodpovídá Jana Lukášová
Datum aktualizace 29. 8. 2016 - 07:54