Úvodní strana > Krajské listy > Stánek Karlovarského kraje na veletrhu Regiontour 2006 oslňoval lázeňskou atmosférou

 Stánek Karlovarského kraje na veletrhu Regiontour 2006 oslňoval lázeňskou atmosférou

Regiontour 2006
Brno se opět po roce stalo centrem cestovního ruchu. Ve dnech 12. - 15. ledna 2006 se zde konal již 15. ročník mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR. Po čtvrté se s vlastním stánkem účastnil i Karlovarský kraj. Celé expozici vévodila maketa lázeňské kolonády v bílém provedení.

Náš stánek byl lákavý nejen na pohled, ale navíc skutečně navozoval lázeňskou atmosféru,“ říká náměstek hejtmana Jiří Behenský. „Atmosféra byla dokonalá nejen díky tradičním oplatkám, které, ještě teplé mohli návštěvníci veletrhu ochutnat. Novinkou naší expozice je také miniaturní fontánka s proudícím bylinným likérem. I jeho vůně přitahovala návštěvníky, kterým jsme chtěli přiblížit lázeňskou idylickou dobu přelomu 19. století. Atmosféru této doby nabízejí Františkovy a Mariánské Lázně, Karlovy Vary, Jáchymov, Lázně Kynžvart, ale i města Loket či Cheb. Stejně jako v dobách dávno minulých jezdí do těchto míst klienti i turisté z mnoha zemí světa,“ doplňuje náměstek Behenský.

„Veletrh Regiontour znamená výraznou podporu domácího cestovního ruchu. Jde o prezentaci především měst, infocenter, kulturních zařízení a jejich nabídek, ale i podnikatelských subjektů. Karlovarský kraj skutečně má co nabídnout. Návštěvníci si mohli vybírat z nabídek lázeňských i historických měst regionu, léčebných společností a krajských muzeí. Prezentovala se tu i města Sokolov a Chodov. Je nutné si uvědomit, že této akce se účastní touroperátoři z mnoha zemí Evropy a právě ti se rádi nechávají inspirovat  k pořádání zájezdů či výletů. Regiontour je také místem setkávání mnoha významných lidí, vzniká tu prostor k navazování nových kontaktů, k projednávání různých témat nejen na téma cestovního ruchu,“ informuje Jiří Behenský a doplňuje: „Zatímco některé kraje řeší problém s malým počtem spoluvystavovatelů, Karlovarský kraj takový problém nemá. Regiontouru se s námi zúčastnilo 15 spoluvystavovatelů, další pak prostřednictvím prospektového servisu. Je vidět, že atraktivní místa v našem regionu stále přibývají a představitelé měst i dalších subjektů se snaží o to, aby se tato místa stala přístupnými pro všechny zájemce – tuzemské i zahraniční.“
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 16.1.2006 0:00