Úvodní strana > Krajské listy > Polovina průtahu Karlovými Vary bude zprůjezdněna do konce listopadu

 Polovina průtahu Karlovými Vary bude zprůjezdněna do konce listopadu

Výstavba průtahu
Řidiči tak budou moci využívat jeden jízdní pruh v každém směru, čímž se dopravě v krajském městě značně uleví. Celkové dokončení průtahu je plánováno na srpen 2008.

Výstavba průtahuStavba začíná u Zimního stadionu, navazuje na již hotovou část průtahu. Její konec je provizorně napojen na stávající silnici I/6 před obcí Hory. Průtah Karlovými Vary bude 5,4 km dlouhý. Jeho výstavba bude stát 3,96 miliard korun. Momentálně je prostavěno 2,5 miliard. 

Výstavba průtahuPráce na přípravě dostavby průtahu začaly před deseti lety. „Bylo by iluzorní předpokládat, že by se tak rozsáhlá stavba, prováděná v prostředí krajského města, by se obešla bez problémů,“ konstatoval na v průběhu kontrolního dne stavby hejtman Josef Pavel. Stavbaři se totiž potýkají s nedostatkem peněz. Letos jim chybí 600 milionů korun. Ředitelství silnic a dálnic proto požádalo Státní fond dopravní infrastruktury o uvolnění 620 milionů korun. 

Průtah bude mít čtyři jízdní pruhy po celé délce, dvě mostní estakády: přes Rolavu – u Kauflandu a  přes Chodovský potok  u Tesca.  Při jízdě  průtahem budou moci řidiči využívat 13 dalších mostních objektů,  4 mimoúrovňové a 5 okružních křižovatek
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 15.9.2006 0:00