Úvodní strana > Krajské listy > Obec Poustka dostane peníze na opravu kostela sv. Wolfganga

 Obec Poustka dostane peníze na opravu kostela sv. Wolfganga

znak obce Poustka
Karlovarský kraj se letos již po páté účastní Dnů evropského kulturního dědictví. V rámci tohoto celoevropského společenského a kulturního svátku se v září otevírají brány historických památek, a to i těch, které jinak přístupné nejsou. Kraj také každý rok v tomto období pořádá koncerty, jejichž výtěžek je vždy věnován na obnovu části kulturního dědictví v našem regionu.

Dějištěm tradičního benefičního koncertu se letos stalo Městské divadlo Boženy Němcové ve Františkových Lázních. Pod záštitou hejtmana Josefa Pavla a starostky Františkových  Lázní Libuše Chrástové se tu 14. září 2006 konal koncert bratří Ebenů. Akce se zúčastnili představitelé politického, společenského a kulturního života, podnikatelé a další obyvatelé kraje. Vybrané peníze tentokrát pomohou při obnově kostela sv. Wolfganga v Ostrohu, který je ve vlastnictví obce Poustka.

„Tématem letošního ročníku Dnů evropského dědictví v České republice je "Otisk slavných jmen - historické objekty, v nichž žili slavní lidé". Karlovarský kraj se může pochlubit bohatou historií, mimo jiné díky světově unikátní koncentraci lázeňských měst, a řadou historických objektů, v kterých žily nebo které navštívily mnohé slavné osobnosti,“ připomněl v úvodním projevu před zcela zaplněným divadlem hejtman Josef Pavel. Dodal také, že Karlovarský kraj žádá o zařazení tzv. „Lázeňského trojúhelníku“ mezi památky Unesca.

Právě hejtman Pavel je představiteli Františkových Lázní, Mariánských Lázní a Karlových Varů zplnomocněn, aby v tomto smyslu jednal s ministerstvem kultury. Pohnutou historii kostela sv. Wolfganga přiblížila starostka Poustky Kateřina Iterská. Na obnovu této historické památky dostane obec 26.550 korun. Právě tolik bylo vybráno v rámci koncertu ve františkolázeňském divadle.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 15.9.2006 0:00