Domů Aktuality Kraj podpoří požární sport dětí a mládeže

Kraj podpoří požární sport dětí a mládeže

​Karlovarský kraj přispěje Krajskému sdružení hasičů  na pořádání soutěží mladých a na vlastní činnost. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, získá sdružení podporu ve výši 250 tisíc korun.

​Peníze chce sdružení využít především na organizaci a zajištění soutěží pro děti a mládež. „V plánu máme krajské kolo hry „Plamen“, které se zúčastní devět nejlepších družstev mladých hasičů z celého regionu.  Připravujeme také krajské setkání takzvaných přípravek v Sokolově, což je akce pro děti od tří do šesti let. Naší tradiční aktivitou je Liga mladých hasičů Karlovarského kraje. V této soutěži účastníci celoročně sbírají body,“ vysvětlil starosta sdružení Richard Kejmar.

Podle hejtmana Martina Havla je podpora Krajského  sdružení hasičů Karlovarského kraje nezbytnou podmínkou výchovy mladých hasičů od předškolního věku a zároveň se tak daří udržet úroveň požárního sportu v regionu.

Datum aktualizace 30. 4. 2015 - 12:21