Domů Aktuality Kraj ocenil pedagogy z celého regionu

Kraj ocenil pedagogy z celého regionu

​Více než dvacítka pedagogů ze škol našeho kraje převzala cenu za celoživotní vynikající práci v oblasti škoství a vzdělávání. Ocenění jim předali zástupci Karlovarského kraje u příležitosti blížícího se Dne učitelů, který se v naší zemi slaví 28. března.

Ředitele škol, učitele, vychovatele a další pedagogické pracovníky, kteří stále pracují s dětmi a mládeží, nebo již svou činnost ukončili, přišli pozdravit krajští radní Edmund Janisch a Petr Zahradníček. „Obzvlášť v dnešní době není lehké pracovat s dětmi a s mladými lidmi, na které působí množství podnětů, mají k dispozici rychle se rozvíjející komunikační technologie a na jejich žebříček hodnot působí čím dál více globálních vlivů. A právě pedagog je tou oporou, která musí s veškerou trpělivostí a energií podporovat v dětech to dobré a snažit se ukázat jim správnou cestu životem,“ zdůraznil Edmund Janisch.

Ke slavnostní atmosféře předání cen v karlovarské Interaktivní galerii Becherova vila přispělo vystoupení skupiny Dash Band ze Základní umělecké školy Antonína Dvořáka Karlovy Vary.

Přehled oceněných pedagogů:
CENA HEJTMANA KARLOVARSKÉHO KRAJE – za celoživotní vynikající práci v oblasti školství

Mgr. Milada Bartošková, učitelka Gymnázia Cheb

RNDr. Zdeněk Papež, ředitel Prvního českého gymnázia v Karlových Varech

PAMĚTNÍ LIST HEJTMANA KARLOVARSKÉHO KRAJE – za dlouholetou vynikající a záslužnou vzdělávací a výchovnou práci s dětmi a mládeží v oblasti školství

Mgr. Milena Doležalová, bývalá ředitelka a učitelka ZŠ Ostrov, Májová ul.

Eva Čudová, učitelka Základní školy Loket

Mgr. Jana Fajtová, učitelka Základní školy Březová

Mgr. Marie Karasová, bývalá učitelka Základní školy a mateřské školy Aš

Mgr. Zdeňka Kohoutová, bývalá učitelka 3. základní školy Cheb

Ing. Hana Kovaříková, učitelka Střední průmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary

Mgr. Jarmila Křížková, učitelka Základní školy praktické a základní školy speciální Ostrov

Mgr. Věra Maňhalová, učitelka Základní školy Bukovany

Mgr. Jan Musil, ředitel Základní školy Marie Curie-Sklodovské a mateřské školy Jáchymov
(ocenění je uděleno in memoriam)

Mgr. Jindřich Pelc, učitel Základní školy a střední školy Karlovy Vary

Mgr. Miluše Pešková, speciální pedagog speciálně pedagogického centra Základní školy a střední školy Karlovy Vary

Mgr. Miroslav Stulák, učitel a manažer Gymnázia Cheb

Mgr. Naděžda Šafránková, učitelka Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy Cheb a 3. základní školy Cheb

Jiří Špís, učitel Střední průmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary

Mgr. Alexandra Šusterová, učitelka Gymnázia Ostrov

Mgr. Eva Teturová, ředitelka Základní školy Chodov, Nejdecká ul.

Danuše Vaňková, ředitelka Mateřské školy Březová, Smetanova ul.

Marcela Vojteková, učitelka Středního odborného učiliště a služeb Karlovy Vary

Mgr. Miloš Volek, učitel Základní školy Chodov, Komenského ul.

Datum aktualizace 27. 3. 2015 - 14:41