Úvodní strana > Krajské listy > Letecký den v Chebu slibuje mimořádnou podívanou

 Letecký den v Chebu slibuje mimořádnou podívanou

Peggy Walentin
​Na chebském letišti se o víkendu uskuteční 5. ročník tradičního Leteckého dne. Diváci si rozhodně přijdou na své. Organizátoři slibují program, který nemá v historii letiště obdoby. Akce se koná za přispění Karlovarského kraje.


Tradice chebských Leteckých dnů sahá až do 20. a 30. let minulého století, kdy na chebském letišti působili nejlepší letečtí instruktoři a akrobaté. Díky nim se lidem na nebi nabízela nevšední podívaná. A nejinak tomu bude i letos, kdy se koná 5. ročník novodobých Leteckých dnů. Karlovarský kraj přispěl na akci, která do Chebu každoročně přitáhne tisíce nadšených diváků, 200 tisíc korun.

Během víkendu budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost obdivovat umění vojenských i sportovních letců a parašutistů. Poprvé v historii chebských Leteckých dnů se podařilo zajistit show nejlepší stíhačky 2. světové války P-51D Mustang. Diváci se mohou těšit na Peggy Walentin, která za letu předvede jedinečné vystoupení na křídlech letadla či na pilota Red Bull Air Race Petra Kopfsteina.

Připraven je bohatý program nejenom ve vzduchu, ale i na zemi. Návštěvníci si budou moci prohlédnout modely letadel, historické automobily a chybět nebude ani ukázka hasičského zásahu. Součástí akce je občerstvení a nejrůznější atrakce. Podrobnosti najdete na těchto internetových stránkách.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 28.8.2014 13:00