Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj podpoří rozvoj cyklistické infrastruktury

 Karlovarský kraj podpoří rozvoj cyklistické infrastruktury

Cyklostezka
Karlovarský kraj nabízí skoro 2 tisíce kilometrů cyklistických tras. I letos vynaloží nemalé prostředky na to, aby se cyklistická infrastruktura v regionu dále rozvíjela. Na vybudování nových tras a stezek, jejich značení a na přípravu studií, projektových dokumentací a rozvojových materiálů přispěje téměř 3,5 milionu korun.

Cyklistika zaznamenává v posledních letech nebývalý rozvoj. Na kola usedají nejenom cyklističtí nadšenci, ale i turisté, kteří se vydávají objevovat krásy našeho regionu. Pro mnohé je kolo také vítaným dopravním prostředkem pro cesty do práce nebo do školy. Karlovarský kraj se proto snaží podporovat projekty, které přispívají k rozvoji místní cyklistické infrastruktury. Obce, mikroregiony a příspěvkové organizace mohou žádat o příspěvky v rámci dotačního programu „Podpora rozvoje cyklistické infrastruktury v Karlovarském kraji“.

V letošním roce byl příjem žádostí o dotace ukončen 30. dubna. „Pokud to schválí Zastupitelstvo Karlovarského kraje, žadatelé si mezi sebou rozdělí celkem 3 493 000 korun. U investičních aktivit dosahují příspěvky až 50 % a u neinvestičních aktivit až 75 %,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil.

Poskytnuté prostředky budou například použity na zatraktivnění cyklotrasy z Dolního Žandova či na propojení města Hohenberg an der Eger s obcí Libá. Další peníze poputují na opravu a údržbu páteřní cyklostezky Ohře a na vybudování cyklomagistrály v Mariánských Lázních. Podpořeny budou také cyklostezky a cyklotrasy v okolí Kynšperka nad Ohří, Lokte či na území Svazku obcí Slavkovský les. Z poskytnutých prostředků bude rovněž zpracována dokumentace pro cyklotrasy Vysoká – Lesov či vyhledávací studie cyklostezky podél řeky Teplé v úseku Bečov nad Teplou – Vodná – Krásný Jez.​

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 27.5.2014 13:30