Úvodní strana > Krajské listy > Kraj opět přispěje na obnovu poničených lázní Kyselka

 Kraj opět přispěje na obnovu poničených lázní Kyselka

Kyselka
Obecně prospěšná společnost Lázně Kyselka získá od Karlovarského kraje finanční příspěvek na restaurování kamenných prvků fasády pavilonu Ottova pramene. Pokud to schválí Zastupitelstvo Karlovarského kraje, na obnovu pavilonu půjde 500 tisíc korun.

„Lázně Kyselka jsou unikátní kulturní památkou a jejich osud nám není rozhodně lhostejný. Již vloni jsme poskytli příspěvek ve výši 500 tisíc korun na vyklizovací a zabezpečovací práce v areálu bývalého lázeňského komplexu,“  uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

Letošní příspěvek ve výši 500 tisíc korun by měl být využit na restaurování kamenných prvků fasády pavilonu Ottova pramene. Vloni a předloni provedla obecně prospěšná společnost Lázně Kyselka statické zajištění pavilonu, obnovila střešní a nosné konstrukce a zajistila odvodnění objektu.

Cílem obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka je zachránit lázeňské objekty, kterým hrozí po desítkách let devastace nevratný zánik. Snahou společnosti je rovněž najít pro zrekonstruované objekty následné využití. ​

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 26.3.2014 13:35