Domů Aktuality Výprava z Karlovarského kraje vybojovala na Vysočině šest medailí

Výprava z Karlovarského kraje vybojovala na Vysočině šest medailí

Mladí sportovci z Karlovarského kraje včera úspěšně zakončili Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže. V závěrečných sportovních disciplínách vybojovali další stříbrnou a bronzovou medaili. Domů si tak přivezou celkem šest cenných kovů.
Dvě stříbrné medaile vybojoval rychlobruslař Vít Jiskra. Ten v závodech na 333 a 500 metrů zajel na stadionu ve Žďáru nad Sázavou skvělé časy. „Vítek je jeden z nejmenších na celé olympiádě, každý závod ale bojoval a snažil se větší kluky předjet, jel opravdu výborně, je to frajer,“ uvedl na adresu stříbrného medailisty karlovarský trenér Marek Sedlmajer.

Vít Jiskra se tak zařadil mezi další úspěšné sportovce, kteří se na olympiádě umístili na stupních vítězů. Dvě bronzové medaile si z olympiády odváží rychlobruslařka Vivien Šmajdová ze závodů na 333 a 500 metrů. V krasobruslení pak excelovali Matyáš Bělohradský a Michaela Lucie Hanzlíková, kteří získali každý po jedné bronzové medaili.

Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže včera zakončil slavnostní ceremoniál, během kterého byli vyhlášeni nejlepší sportovci a odekorováni úspěšní závodníci ze středečních a čtvrtečních soutěží. Mezi těmi, kteří závodníkům předávali originální skleněné „placky“, byl například olympijský vítěz Martin Doktor, šéf olympijské mise pro hry v Soči, nebo trojnásobná olympijská medailistka v běhu na lyžích Květa Pecková–Jeriová. Pomyslnou štafetu v organizování olympiády pak převzal Plzeňský kraj, ve kterém proběhnou Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže. Více informací o akci naleznete na těchto internetových stránkách.​