Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj se prezentoval na veletrhu Regiontour v Brně

 Karlovarský kraj se prezentoval na veletrhu Regiontour v Brně

Regiontour
 Třináctého ročníku veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně se tradičně v prvním lednovém týdnu zúčastnil také Karlovarský kraj.

"Rok 2004 je z hlediska propagace Karlovarského kraje v cestovním ruchu rokem čtyř významných akcí. Tou první je právě Regiontour v Brně, dále se kraj bude prezentovat v únoru na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze, v srpnu nás čeká v německém Kolíně nad Rýnem veletrh RDA a v listopadu veletrh cestovního ruchu v Lipsku," informuje náměstek hejtmana Jiří Behenský.

Regiontour   Regiontour   Regiontour

Karlovarský kraj měl na brněnském veletrhu expozici, kterou zde představil už v loňském roce. Té vévodí empírová kolonáda s miniaturním pramenem. Poprvé zde kraj však představil reprezentativní publikaci Karlovarský kraj. Od podzimu loňského roku má kraj nový prezentační CD-ROM Památky a zajímavosti Karlovarského kraje. Ten byl zatím vydán v počtu 600 kusů a je určen především pro touroperátory cestovních kanceláří.

"Jestliže si Karlovarský kraj činí nárok na to být krajem lázeňství a cestovního ruchu, musí se prezentovat na významných akcích zaměřených na cestovní ruch, jakou je právě brněnský Regiontour. Karlovarský kraj tvoří ucelenou destinaci turistického ruchu a lázeňství. Má množství zajímavých kulturních památek. Řada z nich už je v dobrém stavu a ty, které to potřebují, se budou obnovovat. V našem kraji se také koná řada zajímavých kulturních programů a akcí, takže jsme schopni nabízet skutečně ucelené služby v oblasti lázeňství, cestovního ruchu, ubytovacích kapacit i kulturního vyžití," dodává Jiří Behenský.

Veletrhu Regiontour se pravidelně účastní hejtmani krajů. Nechyběl zde samozřejmě ani hejtman Josef Pavel, který ve stánku přivítal ministra pro místní rozvoj Pavla Němce a věnoval mu na památku novou reprezentativní publikaci Karlovarského kraje.

Součástí expozice Karlovarského kraje byly prezentace měst Karlovy Vary, Sokolov, Cheb, Lázní Kynžvart a nejvýznamnějších památek, mezi kterými nechyběly zámky Kynžvart a Bečov a hrad Loket.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 13.1.2004 0:00