Úvodní strana > Krajské listy > Festival Nad oblaky představí handicapované talenty

 Festival Nad oblaky představí handicapované talenty

Logo Nad oblaky

Pěveckého festivalu Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou, který pořádá obecně prospěšná společnost ProMancus, se mohou zúčastnit handicapovaní talentovaní lidé z celé České republiky.


Patrony třetího ročníku přehlídky jsou známí muzikáloví herci Monika Absolonová a Alan Bastien a kmotrou Kateřina Kornová. Záštitu převzala Asociace krajů ČR.

Podle pořadatelů nemají talentovaní postižení lidé dostatek příležitostí předvést své výjimečné schopnosti na celostátní úrovni. „Velkou šancí je pro ně právě tato přehlídka, kde mohou dokázat, že handicap není překážkou a navíc navázat přátelství s ostatními účastníky, k nimž by jinak hledali cestu jen stěží,“ popsala ředitelka festivalu Simona Součková.

Přihlásit se mohou lidé s pohybovým či mentálním postižením, kteří mají muzikální cítění a rádi zpívají. Festival je otevřen také lidem s postižením zraku. Zájemci o účast si mohou vybrat z kategorií zpěvák/zpěvačka, skupina nebo sbor. Přihlášky se přijímají do 20. června. Odborná porota vybere ze všech došlých nahrávek účastníky finálové přehlídky, která se bude konat na podzim v Olomouci.

„Úspěch z této akce klienty ústavů a domovů pro handicapované vždy nastartuje do další pilné práce. Pro sociální pracovníky je pak přínosné, že si mohou vyměnit názory a zkušenosti s kolegy z ostatních zařízení,“ zdůraznila patronka Monika Absolonová.

Doprovodnou akcí je přehlídka výtvarných prací handicapovaných lidí. „Je jedno, kolik je vám let, zda jste šikovní, trénovaní, nebo nemotorní. Důležitá je síla zážitku a vůle to sdělit,“ povzbudil zájemce o účast sochař a malíř Kurt Gebauer.

Podrobnější informace o festivalu jsou dostupné na webové adrese http://www.nadoblaky.cz/

Za stránku zodpovídá: Romana Nájemníková
Datum vydání: 28.5.2012 0:00