Úvodní strana > Krajské listy > Bambiriáda nabídne program na celý víkend

 Bambiriáda nabídne program na celý víkend

Skolacky

Areál Krajinky v Chebu ožije o posledním květnovém víkendu Bambiriádou, tradiční akcí pro děti a mládež. Program, v němž se představí občanská sdružení a další organizace  z Karlovarského kraje i sousedního Německa, začne v pátek 25. května v 10 hodin.


„Motto letošní Bambiriády - Nadšení i zkušenost - naznačuje, že dospělí budou předávat své zkušenosti mladým lidem a dětem. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet například zdobení perníků,“ popsala Hana Šnajdrová z pořádající Krajské rady dětí a mládeže Karlovarska s tím, že slavnostní zahájení akce se chystá na sobotu 26. května od 10 hodin.

Pozvání k účasti přijaly mj. Informační centrum mládeže Cheb, mateřská centra z Chebu a Karlových Varů, Český červený kříž, Český svaz žen a další. Prezentovat se budou i mládežnické soubory, např. mažoretky z Chebu, karatisté z Nejdku a Ostrova či Dětská kapela pod vedením K. Bubleho z Karlových Varů.

„Program bude pokračovat i v neděli 27. května, kdy dojde na pozorování oblohy, fotografování, střelbu z luku a mnoho dalšího,“ přiblížila Hana Šnajdrová.

Záštitu nad akcí převzali mezi jinými i hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný a jeho náměstek Miloslav Čermák.

Za stránku zodpovídá: Romana Nájemníková
Datum vydání: 24.5.2012 0:00