Chebské dvorky (pdf). Začíná ve středu 6. června koncertem kapely Mig 21.

" >
Úvodní strana > Krajské listy > Chebské dvorky podesáté. Čtyři dny nabité uměním

 Chebské dvorky podesáté. Čtyři dny nabité uměním

Chebske dvorky

Výstavy, prostorové instalace, hudbu všech žánrů, divadelní představení i filmové projekce. To vše nabídne čtyřdenní festival Chebské dvorky (pdf). Začíná ve středu 6. června koncertem kapely Mig 21.


Jubilejní desátý ročník krajské přehlídky s mezinárodní účastí oživí 22 dvorů, dvorků, zahrad a dalších zákoutí historické části Chebu. Na zdech, plotech a třeba i na zemi budou svá díla vystavovat malíři, grafici, sochaři, fotografové, představí se i filmaři, designéři nebo módní návrháři. Na koncertech vedle zmíněných Mig 21 zahrají např. třinečtí Charlie Straight, Xindl X, Jan Budař se svou kapelou nebo domácí One Night Band. Fanoušci divadla pak jistě ocení účast Buchet a loutek.

Návštěvníci se budou moci nejen pokochat umem prezentujících se profesionálů i amatérů, ale i se do dění sami zapojit. Pro malé i velké příznivce výtvarného umění totiž budou připraveny oblíbené tvůrčí dílny.

Větší část programu je zdarma, a to včetně výstav, které jsou přístupné od 10 do 17.30 hodin. Ve večerních hodinách bude hlavním dějištěm festivalu centrální dvorek v rokli u divadla. Program, kromě prvního večera, který bude v režii Mig 21, ale zakončí až afterparty v chebském Jazz Rock Café.

Program (pdf)

Mapka dvorků (jpg)

Za stránku zodpovídá: Romana Nájemníková
Datum vydání: 23.5.2012 0:00