Úvodní strana > Krajské listy > Hornoslavkovský tým bodoval ve střelecké soutěži

 Hornoslavkovský tým bodoval ve střelecké soutěži

Soutez strelcu
Třetí místo v kategorii firem si na prestižním 23. ročníku mezinárodní střelecké soutěže FREE CONTEST 2012 vystřílelo družstvo pedagogů Odborného učiliště Horní Slavkov. Akce se konala u příležitosti 67. výročí ukončení II. světové války v Evropě.

Tříčlenná družstva soutěžila ve dvou disciplínách – střelbě ze samopalu na vzdálenost 100 m a střelbě z velkorážní pistole na vzdálenost 25 m. Klání se účastnilo celkem 124 týmů ze 7 zemí. „Dokázali jsme porazit družstva policie, armády i střeleckých klubů nejen z ČR, ale i z Německa, Slovenska, USA, Ruska a Itálie. Dokonce i družstvo, ve kterém střílel vítěz z OH v Mexiku z roku 1968 Jan Kůrka,“ uvedl vedoucí týmu Petr Čavojský s tím, že absolutní vítězství si z Horního Slavkova odvezla v kategorii firem společnost EKOODPAL Hládek.

Pedagogové z hornoslavkovského učiliště se soutěže účastní pravidelně.“Přestože pravidelně netrénujeme, vždy nás potěší zastřílet si s profesionály z řad policie a armád okolních zemí. Je příjemné zjistit, že i „obyčejní lidé“ se dokáží vyrovnat profesionálům,“ uzavřel Petr Čavojský.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 30.4.2012 0:00