Úvodní strana > Krajské listy > Krajská knihovna v Karlových Varech slaví 10 let

 Krajská knihovna v Karlových Varech slaví 10 let

Logo

Před deseti lety, 1. května 2002, se začala psát historie Krajské knihovny Karlovy Vary. Postupem doby se stala multifunkčním informačním centrem celého regionu, které ročně vyhledá více než čtvrt milionu návštěvníků. V moderní budově v Karlových Varech - Dvorech knihovna funguje od roku 2005. Jejím zřizovatelem je Karlovarský kraj.


Změna názvu knihovny z okresní na krajskou v roce 2002 byla už jen vnějším projevem velkých změn, které spočívaly především v proměně obsahu a zvýšení množství a kvality poskytovaných služeb. Postupně se knihovna stala skutečným multifunkčním centrem, do kterého zdaleka nemíří jen knihomolové. „Ve školním roce je knihovna otevřena šest dní v týdnu a jejích služeb využije denně v průměru 400 osob,“ může se pochlubit ředitelka instituce Eva Žáková.

Knihovna mj. pořádá přednášky a besedy, kurzy, výstavy i soutěže, zve do A-klubu určeného nejen mládeži. Dále vydává různé publikace a občasník Mezi regály a od roku 2007 každoročně vyhlašuje literární soutěž zaštítěnou významnými spisovateli. Zvláštní pozornost při sestavování programu je věnována znevýhodněným skupinám - seniorům, rodinám s dětmi či handicapovaným. Jako neustále se vyvíjející instituce knihovna svým klientům umožňuje komunikaci po internetu, nechybí na Facebooku a zájemci si zde mohou půjčit elektronickou čtečku knih.

Aktivit knihovny si všímají i za hranicemi regionu. Mezi nejvýznamnější ocenění patří loňská Cena pro instituci veřejné správy, kterou jí za práci s handicapovanými klienty, zejména s neslyšícími, udělila Národní rada osob se zdravotním postižením.

Jedním z projektů k 10. výročí krajské knihovny je anketa mezi čtenáři a významnými osobnostmi regionu. Více informací najdete na: http://www.knihovna.kvary.cz/cs/uvod/let.html

Za stránku zodpovídá: Romana Nájemníková
Datum vydání: 30.4.2012 0:00