Úvodní strana > Krajské listy > Studenti ISŠTE Sokolov namalovali, jak "pomáhají"

 Studenti ISŠTE Sokolov namalovali, jak "pomáhají"

ISSTE Sokolov
Obyvatelé Sokolova i jeho návštěvníci mohou v těchto dnech zavítat do přízemí Integrované střední školy technické a ekonomické na výstavu soutěžních výtvarných prací žáků. Mottem 5. ročníku celoškolní soutěže bylo "ISŠTE pomáhá aneb co pro mě znamená slovo pomoc".

Akce se účastnilo  42 žáků s 20 pracemi. „Výtvarná díla byla zhotovena různými technikami a lze konstatovat, že všechny práce byly velice zdařilé a přesně vystihovaly téma – potřebu pomáhat. Projevily se v nich i zkušenosti žáků z charitativních činností, které škola pravidelně organizuje, jako je například Bílá pastelka, Adopce na dálku nebo Sbírka nepotřebných věcí pro potřebné lidi,“ uvedl ředitel školy Pavel Janus.

V současnosti ISŠTE Sokolov prochází náročnou přestavbou. Díky revitalizaci prostor školy vznikne moderní centrum celoživotního vzdělávání odpovídající evropské úrovni. V nové sedmipatrové budově a rekonstruovaných prostorách bude probíhat vzdělávání a praktické příprava středoškoláků pro obory strojírenství, stavebnictví, elektrotechnika nebo management a veřejně správní činnost. Kromě toho bude škola nabízet výukyu v rekvalifikačních kurzech, kurzech ICT, vzdělávání pedagogických pracovníků a vzdělávání dospělých. První etapa stavby by měla být hotova na jaře příštího roku, kompletní modernizace bude dokončena v dubnu 2012.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 25.11.2010 0:00