Úvodní strana > Krajské listy > Vojenské cvičení přilákalo i veřejnost

 Vojenské cvičení přilákalo i veřejnost

Ukazky pro verejnost

Mezinárodní vojenské cvičení Patrouille-Hlídka Euregio Egrensis 2010 se po šesti letech vrátilo do Karlových Varů. Vítězem v pořadí jedenáctého měření sil příslušníků Armády ČR a Bundeswehru se stali reprezentanti Saska.


„V organizaci cvičení na české straně se střídá karlovarské a plzeňské vojenské velitelství. Organizátoři se mění i v sousedním Německu, kde letos přišla řada na Zemské velitelství Bavorsko,“ informovala tisková mluvčí Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary Pavla Adamovská.

Dvoudenní cvičení začalo ve Weidenu, kde čeští vojáci v pěti smíšených týmech společně s Němci a Američany stříleli z ruční zbraně, překonávali překážkovou dráhu se zátěží, slaňovali z dálničního mostu, lezli po hasičském lešení do výšky 30 metrů a vyprošťovali zraněné. V Karlových Varech pak poměřili síly v přesunu na raftu po Ohři, poskytnutí první pomoci obětem dopravní nehody, ve stavbě a vybavení vojenského stanu a ve střelbě z ručních zbraní.

Prevzeti oceneniSlavnostního zahájení cvičení na české straně se zúčastnil také zástupce ředitele Krajského úřadu Karlovarského kraje Lubomír Novotný, který převzal ocenění organizátorů za dlouholetou spolupráci kraje. 

Kromě prověření schopností a dovedností vojáků bylo cvičení také příležitostí pro veřejnost prohlédnout si nejen vojenskou techniku. Na karlovarském dostihovém závodišti byly k vidění také ukázky výcviku psů, záchrana raněného, pro kterého přiletěl vrtulník, seskok parašutistů a podobně.

Za stránku zodpovídá: Romana Nájemníková
Datum vydání: 25.6.2010 0:00