Domů Aktuality Lukáš Bauer získal s českou štafetou senzačně bronz

Lukáš Bauer získal s českou štafetou senzačně bronz

Nečekané třetí místo v olympijské štafetě na 4x10 kilometrů získala česká štafeta ve složení Martin Jakš, Lukáš Bauer, Jiří Magál a Martin Koukal.

Především díky Bauerovu famóznímu výkonu, díky němuž smazal téměř půlminutovou ztrátu z počáteční části závodu, se podařilo českým lyžařům uspět a po 22 letech získali ve štafetě medaili. Vítězství patřilo Švédům, druzí skončili Norové." Lukáš podává skvělé výkony a všichni mu budeme držet palce před jeho olympijským vrcholem - závodem na 50 kilometrů," uvedl hejtman Josef Novotný.

Pro další olympijské zlato si včera dobruslila fantastická Martina Sáblíková. Na své nejoblíbenější trati 5000 metrů dokázala pokořit všechny soupeřky a přepsala tak historii. Stala se prvním českým sportovcem, který na jedněch zimních olympijských hrách získal hned dvakrát zlatou medaili.