Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj má vlastní reprezentativní publikaci o regionu

 Karlovarský kraj má vlastní reprezentativní publikaci o regionu

Karlovarský kraj má vlastní reprezentativní publikaci o regionu
Karlovarský kraj se může pochlubit novou reprezentativní publikací, která na 240 stranách představuje historii i současnost nejzápadnějšího českého regionu.
"Kniha se stane součástí materiálů, které kraj připravuje pro svou prezentaci. Představena byla na právě ukončeném veletrhu Regiontour v Brně," řekl 12. ledna při slavnostním křtu knihy Karlovarský kraj hejtman kraje Josef Pavel.

Čtenář v knize se 415 fotografiemi najde mimo jiné řadu informací o hospodářství, přírodním bohatství a významných památkách kraje, možnostech sportovního i kulturního vyžití a statistické údaje. Samostatné kapitoly jsou v knize věnovány 24 nejvýznamnějším městům a obcím kraje včetně všech pěti lázeňských měst.

Na textové části dvojjazyčné publikace se podílelo 14 autorů, mezi nimiž nechybí významní regionální historici a přírodovědci.

K vydání knihy významně přispěla dotace z evropského programu Phare CBC ve výši 450.000 korun, dalších 250.000 korun zaplatil Karlovarský kraj. Zbytek celkových nákladů ve výši 1,09 milionu korun zaplatili sponzoři. Kniha byla vydána nákladem 2000 kusů.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 13.1.2004 0:00