„Chceme tímto způsobem poděkovat dětem a mladým lidem za jejich snahu a ohodnotit píli, se kterou se věnovali náročné přípravě na jednotlivé soutěže,“ uvedl krajský radní Vratislav Emler, který společně s místostarostou Sokolova Zdeňkem Berkou předával dětem ceny. Mezi soutěžícími byl například student Prvního českého gymnázia v Karlových varech Jan Humplík, který získal 2. Místo ve světovém finále Fyzikální olympiády v Mexiku nebo družstvo Gymnázia Cheb, jemuž se podařilo uspět mezi týmy z celého světa na Turnaji mladých fyziků v Číně. Vyhlášení nejúspěšnějších žáků sledovali ředitelé a zástupci škol, nechyběli ani rodiče. Akci zpestřila vynikající vystoupení tanečního orchestru KOLBAND ze Sokolova a smyčcového souboru sokolovské ZUŠ.
Přehled výsledků ve školních soutěžích 2008/2009:
Světové finále Fyzikální olympiády v Mexiku
Jan Humplík, První české gymnázium v Karlových Varech,
2. místo, konzultant RNDr. Jan Thomas
Světové finále soutěže Turnaj mladých fyziků v Číně
Družstvo Gymnázia Cheb ve složení Josef Hazi, František Koudelka, Miroslav Kozák, Ondřej Matějka a Dung Quang Le
Toto družstvo vyhrálo celostátní kolo soutěže a ve světovém finále se umístili na pěkném 18. místě, družstvo připravovali učitelé Mgr. Anna Švecová a Mgr. Jan Dirlbeck
Ústřední kola předmětových soutěží Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Ústřední kolo v Soutěži cizích jazyků – anglická jazyk, kategorie II A
Eliška Miková, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary
1. místo, vyučující Mgr. Marek Šír
Ústřední kolo v Soutěži cizích jazyků – německý jazyk, kategorie III A
Jiří Mareš, Gymnázium Sokolov
1. místo, vyučující Mgr. Hana Novotná
Ústřední kolo Olympiády v českém jazyce, kategorie II
Markéta Kubicová, Gymnázium Sokolov
2. místo, vyučující Mgr. Vladimír Prokop
Ústřední kolo v Soutěži cizích jazyků – ruský jazyk, kategorie SŠ I.
Jana Januševičová, Gymnázium Sokolov
2. místo, vyučující PaedDr. Hana Drahokoupilová
Ústřední kolo Středoškolské odborné činnosti – kategorie Filosofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory
Jan Železný, Gymnázium Ostrov
2. místo, vyučující Mgr. Jaroslava Strachoňová
Ústřední kolo Astronomické olympiády, postup na světové finále
Anh Vu Le Quy, Gymnázium Cheb
3-4. místo, vyučující Mgr. Jan Dirlbeck
Ústřední kolo Chemické olympiády
Jan Hynek, Gymnázium Ostrov
úspěšný řešitel, vyučující RNDr. Vladimír Vít
Ústřední kola sportovních soutěží Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Republikové finále ve Vybíjené – Preventan Cup
Družstvo Základní školy Nové Sedlo,
3. místo, vyučující Mgr. Brigita Möcklová a Mgr. Eva Machulková
Oborové soutěže středních odborných škol a středních odborných učilišť
Celostátní kolo soutěže Princ výčepních
Karin Stropková, Střední odborné učiliště stravování a služeb Karlovy Vary
1. místo, vyučující Margita Mutlová
Celostátní kolo soutěže Metelka Austerlitz Cup
Martin Kovář, Hotelová škola Mariánské Lázně,
1. místo, vyučující Jana Grossmanová
Mezinárodní soutěž Bacardi-Martini Poděbrady Cup 2009
Zuzana Hroníková, Střední odborné učiliště stravování a služeb Karlovy Vary
1. místo, vyučující Lenka Smetanová a Petra Šulcová
Mezinárodní soutěž HOGA 2009
Jiří Beer, Nikola Vojtová, Ondřej Kohout, družstvo Hotelové školy Mariánské Lázně
2. místo, vyučující František Škůrka, Miroslav Reitmajer, Zdeněk Sirný, Josef Kratochvíl a Jiří Pokorný
Mezinárodní soutěž Bacardi-Martini Poděbrady Cup 2009
Veronika Lhotková, Střední odborné učiliště stravování a služeb Karlovy Vary
3. místo, vyučující Lenka Smetanová a Petra Šulcová
Celostátní kolo soutěže Finlandia Cup
Lukáš Beneš, Hotelová škola Mariánské Lázně
3. místo, vyučující Jana Grossmannová
Ostatní školní soutěže
Celostátní kolo soutěže Europa Secura
Družstvo Gymnázia Sokolov ve složení Václav Kříž, Miloš Bělohlávek a Ludmila Halajová
1. místo, vyučující Mgr. Jarmila Svobodová
Umělecké soutěže Základních uměleckých škol MŠMT ČR
Sportovní soutěže Her IV. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2009
Ústřední kola uměleckých soutěží základních uměleckých škol Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na bicí nástroje, 1. Kategorie
Luboš Odlas, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Cheb
1. místo, vyučující Roman Nováček
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na bicí nástroje, 9. Kategorie
Lucie Gregušová, ZUŠ Teplá
3. místo, vyučující Martin Matějka
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na zobcovou flétnu, 2. Kategorie
Tereza Horská, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Cheb
2. místo, vyučující Zdeňka Horská
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na zobcovou flétnu, 6. Kategorie
Daniel Pitra, ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary
1. místo, vyučující Petr Čamek
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na zobcovou flétnu, 7. Kategorie
Markéta Polidarová, ZUŠ Františkovy Lázně
2. místo, vyučující Zdeňka Horská
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na hoboj, 9. Kategorie
Kristýna Cháberová, ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary
1. místo, vyučující Martin Petr
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na klarinet, 5. Kategorie
Kateřina Lambertová, ZUŠ Josefa Labitzkého Bečov nad Teplou
3. místo, vyučující Martin Mosáth
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na saxofon, 7. Kategorie
Petr Pagáč, ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary
1. místo, vyučující Milan Krajíc
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na trubku, 1. Kategorie
Miroslav Pořízek, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Cheb
3. místo, vyučující Karel Bosák
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na trubku, 9. Kategorie
Alexandr Smutný, ZUŠ F. Chopina Mariánské Lázně
1. místo, vyučující Josef Koreis
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na lesní roh, 1. Kategorie
Kateřina Opitzová, ZUŠ Sokolov
2. místo, vyučující Jiří Kolář
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na tenor a baryton, 1. Kategorie
Daniel Pancíř, ZUŠ Františkovy Lázně
3. místo, vyučující Naděžda Říšská
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na tenor a baryton, 3. Kategorie
Tomáš Knobloch, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Cheb
3. místo, vyučující Milan Jelínek
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na pozoun, 5. Kategorie
Miroslav Nejdl, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Cheb
3. místo, vyučující Milan Jelínek
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na tubu, 5. Kategorie
Adam Škoda, ZUŠ Teplá
1. místo, vyučující Pavel Vohnout
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na dudy, 1. Kategorie
Tereza Kůtová, ZUŠ Roberta Schumanna Aš
2. místo, vyučující Milan Jelínek
Ústřední kolo ZUŠ ve hře na dudy, 5. Kategorie
Nikol Nosková, ZUŠ Roberta Schumanna Aš
2. místo, vyučující Milan Jelínek
Ústřední kolo ZUŠ v komorní hře s dudami, 3. Kategorie
Dudácké duo ve složení Michal Prekop a Alice Rochová, ZUŠ Roberta Schumanna Aš
2. místo, vyučující Milan Jelínek'
Ústřední kolo ZUŠ dudácké muzice, 3. Kategorie
Malá lidová muzika, ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary
3. místo, vyučující Miljo Milev
Ústřední kolo ZUŠ v sólovém zpěvu, 6. Kategorie
Kateřina Herčíková, ZUŠ Kraslice
2. místo, vyučující Mgr. Iveta Poslední
Celostátní přehlídka dětského divadla – Dětská scéna 2009
Věra Tomanová a Eliška Rojíková, ZUŠ Ostrov
Zvláštní ocenění, vyučující Mgr. Irena Konývková
Sportovní soutěže Her IV. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2009, Tábor
Hry IV. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2009, Tábor
Petr Fiala, 3. ZŠ Cheb
Cyklistika – silniční závod jednotlivců, starší žáci, 2. místo
Doprovodní trenéři Zdeněk Kubík a Karel Svoboda
Tomáš Skála, ZŠ Luby
Atletika – vrh koulí, starší žáci, 3. místo
Doprovodný trenér Miloš Volek
Sarah Kastlová, ZŠ Sokolov, Švabinského
Plavání – 100 m prsa, starší žákyně, 3. místo
Doprovodní trenéři Monika Drahošová a Jiří Chroust
Nikola Nováčková, ZŠ Mariánské Lázně a Markéta Vondroušová, ZŠ Sokolov, Rokycanova
Tenis – čtyřhra, mladší žákyně, 3. místo
Doprovodný trenér Jiří Nový
Barbora Píchová, Hotelová škola Mariánské Lázně
Doprovodná soutěž – fotografická soutěž, 2. místo
Martin Slavotínek, ZUŠ Antonína Dvořáka Karlovy Vary
Doprovodná soutěž – výtvarná soutěž, 2. místo
Vyučující Dagmar Svobodová a Ivana Sedláčková