Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský folklorní festival po čtrnácté

 Karlovarský folklorní festival po čtrnácté

Folklorni festival
Čtrnáctý ročník tradičního setkání domácích i zahraničních folklorních souborů se uskuteční od 3. do 6. září. Akce se koná pod záštitou hejtmana Josefa Novotného.

Karlovarský folklorní festival si za dobu své dlouholeté existence získal celou řadu příznivců z řad místních obyvatel, lázeňských hostů, a také folklorních souborů z domova a zahraničí. A v této tradici hodlá pokračovat i tento ročník. Jeho pořadatelem je Soubor písní a tanců Dyleň z Karlových Varů, který ho organizuje vždy začátkem měsíce září. 

Karlovarský folklorní festival začíná již tento čtvrtek, 3. září, Festivalovým předvečerem, který se uskuteční od 19:30 v Jáchymově. Představí se na něm soubory z Konga, Uzbekistánu, Rumunska, Švédska a Slovenska.  V pátek budou moci návštěvníci zavítat na Jarmark lidových řemesel, který bude probíhat na prostranství před lázeňským hotelem Thermal. Řada souborů již v pátek představí na festivalové scéně před Grandhotelem Pupp a lázeňským hotelem Thermal. Od 18:30 se v Poštovním dvoře uskuteční Česko-Slovenská folklorní show.

 V sobotu se hraje a tančí na scéně před GH Pupp, lázeňských kolonádách a na prostranství před LH Thermal. V 11:00 proběhne na Puškinově stezce slavností odhalení pamětní desky rumunskému lékaři. Od 14:00 začíná v muzeu Zlatý klíč Hudební dostaveníčko, což je pořad lidových muzik okořeněný historií Karlových Varů v podání Dr. Stanislava Burachoviče.  V 16:00 hodin se městem vydá Slavnostní krojovaný průvod všech účinkujících souborů. Slavnostní Galaprogram proběhne již tradičně ve Velkém sále LH Thermal. Jeho začátek je v 19:30.

V neděli je pro zúčastněné soubory a návštěvníky festivalu připraven v 9:30 Ranní přípitek u pramene. Po té se bude hrát a zpívat na přilehlých kolonádách. Odpolední program se přesune do Poštovního dvora a Lokte. V Poštovním dvoře proběhne od 14:00 hodin oblíbená Taneční veselice. Mezinárodní folklorní odpoledne, které se koná od 14:30 v přírodním amfiteátru pod hradem Loket, se také bude těšit na své diváky.

Na letošní Karlovarský folklorní festival přijaly pozvání soubory z Uzbekistánu, Konga, Švédska, Slovenska a Rumunska. Na festivalu vystoupí také řada renomovaných souborů z Čech a Slezska. Domácí scénu bude jako vždy reprezentovat Soubor písní a tanců Dyleň.

Nabídka festivalu je opět hodně pestrá, proto si určitě vybere i ten nejnáročnější divák. Více informací získáte na internetových stránkách www.dylen.cz

 

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 31.8.2009 0:00