Úvodní strana > Krajské listy > Březová oslavila zisk titulu Vesnice roku

 Březová oslavila zisk titulu Vesnice roku

Vesnice roku
Bohatým kulturním programem za účasti hejtmana Josefa Novotného a zástupců ministerstva pro místní rozvoj a zemědělství oslavila Březová na Sokolovsku vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku.

Jedna z největších obcí okresu se může pochlubit jak bohatým společenským a kulturním životem, tak úspěchem v žádostech o dotace. Podle informací ČTK se Březové v uplynulých letech podařilo získat skoro 90 milionů korun. Po rekonstrukci je v obci základní škola, obnovou prošly i návsi v přilehlých obcích Kostelní Bříza a Rudolec.

Vesnice rokuObec je známá  také  organizací řady sportovních akcí, včetně netradiční střelby z praku. „Musím ocenit , že do činností v Březové se zapojuje i mládež,  fungují tady tělovýchovné jednoty, lidé jsou schopni připravovat sami nejrůznější akce. Zvlášť je potřeba vyzdvihnout práci naší kulturní komise. Chválím i okolní obce, které se snaží upravovat své okolí a záleží jim na tom, co se u nich děje,“ uvedl starosta Miroslav Bouda. Právě jemu za vítězství v krajském kole soutěže předal šek na 40 tisíc korun hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný: „Březovou dobře znám a když sem mám cestu, vidím, jak se mění a kolik práce za sebou má. Je to zásluha jak vedení Březové, tak jejích obyvatel. Pochvalu si zaslouží ale i další oceněné obce, především ty menší, které nemají týmy odborníků a přesto odvádějí kus práce.“

O Zlatou stuhu pro vítěze se v tomto ročníku ucházelo 20 obcí z celého regionu. Březovou, která postoupila do celostátního kola, navštíví 1. září celostátní komise. Ta vybere Vesnici roku ze všech letošních přihlášených napříč republikou.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 27.8.2009 0:00