Úvodní strana > Krajské listy > Další výzva pro malá a střední města bude vyhlášena v červnu

 Další výzva pro malá a střední města bude vyhlášena v červnu

Jáchymov
Malá a střední města se budou moci o dotace Regionálního operačního programu Severozápad znovu ucházet už v červnu letošního roku. V tomto termínu by měla být vyhlášena další výzva k předkládání projektů do oblasti podpory 1.2 – Podpora revitalizace a regenerace středních a malých měs

Poslední výzva k předkládání projektů do této oblasti skončila v lednu.  Žadatelé z řad středních a malých měst v rámci ní podali celkem 38 projektů. Z toho 23 žádostí o dotace byl podáno v Ústeckém kraji a 15 v Karlovarském kraji. Pro žadatele bylo k rozdělení připraveno 242 milionů korun. Celkový objem požadovaných dotací v této oblasti podpory byl 1,8 miliardy korun.

 „Zájem měst o dotace byl opravdu velký a celkový objem požadovaných dotací výrazně překročil částku, která byla v této výzvě rozdělována. Proto Výbor Regionální rady rozhodl, že pro malá a střední města bude další výzva vyhlášena již v červnu,“ uvedl člen Výboru Regionální rady a hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. „Mezi úspěšné projekty se bude z regionálního operačního programu v rámci této výzvy rozdělovat přes 350 milionů korun,“ doplnil Josef Novotný.

Do oblasti podpory 1.2 mohou města podávat projekty zaměřené na rozvoj a modernizaci. Dotace mohou získat například na obnovu veřejných prostranství, osvětlení nebo veřejné zeleně. Podpořena může být například také výstavba a modernizace knihoven, rekonstrukce a úpravy vzdělávací infrastruktury nebo modernizace infrastruktury pro poskytování sociálních služeb.

Karlovarském kraji dosud získaly z ROP Severozápad v této oblasti podporu například projekty Rekonstrukce haly zimního stadionu v Sokolově nebo projekt Pěší zóna – ulice Svobody, který úspěšně předložilo město Cheb. Podpořen byl také projekt Rozvoj infrastruktury pro kulturu a volný čas v Chebu a projekt Historický Ostrov II.  „V oblasti podpory 1.2  zatím  žadatelé z Karlovarského kraje získali z ROP Severozápad přes 417 milionů korun. Doufám, že projekty z našeho regionu uspějí i v dalších výzvách, protože regionální operační program je pro malá a střední města jedinečná příležitost jak získat evropské dotace,“ uzavírá Josef Novotný. 

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 27.2.2009 0:00