Domovská stránka > Cykloportál > Výlety > Cyklostezka Ohře 2

Cyklostezka Ohře 2

Deti1.jpgTrasa pro nejmenší děti (4-6 let)
Rovinatá a lehká trasa, kterou ujedou i netrénované děti, vede po bezpečných cyklostezkách mimo provoz. V dopoledních hodinách není po cestě žádná možnost občerstvení, tak pití a svačinku si vzít raději sebou. 
 
Kynšperk (žst.) - Královské Poříčí (žst.)
Délka - 19 km
Převýšení - do 100 m
Doba jízdy - 3,5 hod.
Povrch - asfalt
Trasa - https://mapy.cz/s/sgsb
 
Místa, kde je nutné si více hlídat děti:
Dasnice - od chatové kolonie - do Hlavna pro dopravní obsluhu, občas tu něco projede
Citice - přejezd mostu přes řeku - je to dost nebezpečné místo, proto jeďte s dětmi po levém chodníku a nemusíte na silnici
Sokolov - Nádražní ulice k pumpě - jezdí sem auta k pumpě, proto je lepší, aby děti jeli po chodníku za svodidly
Královské Poříčí - přejez silnice - zvýšený provoz po silnici
 
Do Kynšperku se dostaneme vlakem z Chebu, nebo z Karlových Varů. Z nádraží v Kynšperku jedem po trase 2136 až k lávce (0,5 km) po Nádražní ulici, kde občas něco projede a není tu stezka. Před lávkou u řeky odbočíme vlevo a za pochlovickou silnicí už najedeme na cyklostezku. Do Dasnic jedeme těsně vedle rychlíkové trati. takže děti mají i zážitek z projíždějících vláčků, ale pozor, aby se nesnažili vylézt na trať. Po pravé straně jsou říční laguny s vodními ptáčky a z rána tu uslyšíme kuňkat žáby. Někdy je to opravdu žabí koncert. V Dasnicích podjedeme pod viaduktem, který bývá při vyšší vodě zaplavený. Z Dasnic pokračujeme k nádraží a odtud musíme překovat stoupání na Chlumek. Není moc prudké, ale pro děti dost dlouhé. Sjedeme do Hlavna a na návsi se držíme vpravo a pokračujeme k železničnímu přejezdu. Pak už zase frčíme po cyklostezce až do Citic. Tady musíme zase najet na silnici, ale doporučuji na konci stezky odbočit do jednosměrky, je to po ní bezpečnější než jet podle značení, které nás vede na silnici.
V Citicích můžeme s dětmi zajet k zajímavému pomníčku stávky horníků. Pak pokračujeme přes most na druhou stranu řeky. Po mostě je velký provoz, tak s dětmi jedeme opatrně po úzkém chodníku a za mostem se zase napojíme na cyklostezku. Cestou máme řeku vlevo a po pravé straně projíždíme kolem zrekultivované výsypky, kde bylo vysazeno přes dvě stě druhů dřevin. U Antonínských mostů doporučuji odbočit k jezeru Medard. Jsou tam krásné výhledy na jezero, které vzniklo na místě bývalého povrchového stejnojmenného dolu. Jezero se dá i na kole objet po štěrkových cestách, ale okruh má 12 km a je to s dětmi spíše na polodenní výlet.
V Sokolově můžeme odbočit na náměstí (po trase 2017). Kde se můžeme občerstvit, třeba v příjemné cukrárně, s venkovní terasou. Pak po mostě Lásky přejedeme zase na opačnou stranu řeky a kolem nádraží přijedeme do Královského Poříčí. Dětem se určitě zavděčíme, když je vezmeme na statek Bernard, kde spousta zajímavostí a výborná restaurace.
Zpátky můžeme zase jet vlakem z Královského Poříčí. Zastávka je v místě, kde jsme odbočovali z cyklostezky k Bernardu.
 
 
 
 
 
Datum vydání: 29.2.2016 7:00