Domovská stránka > Cykloportál > Rozvoj > CS Nová Role

CS Nová Role

Cyklostezka zvýší bezpečnost a nabídne příjemnou trasu
Problematické trase z Nové Role do Mezirolí se lidé nyní budou moci bezpečně vyhnout

Kostel sv.Michaela v Nové Roli Cyklisté i chodci doposud neměli šanci bezpečně dojet nebo dojít z Nové Role do Mezirolí. To se však nyní změní, protože město připravilo projekt cyklostezky, která by měla být dokončena do konce letošního roku.
Na včerejším zahájení stavby to potvrdil Václav Heřman, starosta Nové Role. „Pro cyklisty i chodce to bylo skutečně nebezpečné, a proto je dobře, že se podařilo tento projekt spustit. Náklady jsou 8 milionů 700 tisíc korun a na stavbu nám přispěl Státní fond dopravní infrastruktury a také Karlovarský kraj. Bez těchto peněz, které pokryjí valnou část nákladů, bychom totiž nemohli tuto stavbu vůbec uskutečnit,“ konstatoval novorolský starosta. „Pevně také doufám, že si lidé tuto stezku oblíbí, a stane se pro ně místem pro sport i procházky do přírody,“ dodal Heřman.
Cyklostezka bude dlouhá přes půldruhého kilometru a široká tři a půl metru. „Původně měla být i osvětlená, ale to se zatím ufinancovat nepodařilo. I tak to však přináší skutečně velké zlepšení pro místní lidi,“ řekl Miroslav Kapoun z odboru investic města Nová Role. „Tato stezka by navíc měla navazovat i na další do Děpoltovic, Hroznětína a podobně,“ dodal Kapoun.
Podle zástupců stavební firmy, která bude projekt realizovat, nyní bude mít hlavní podíl na rychlosti stavby počasí. „Některé věci se za mrazu dělat nedají. Proto doufáme, že bude počasí mírné a podaří se časový harmonogram ještě zkrátit. Do konce roku bychom se tady měli sejít a zhodnotit hotové stavební dílo,“ řekl jeden z nich.
Podle něj má firma s podobnými projekty na mnoha místech zkušenosti a lidé si cyklostezek váží. „Určitě jsme rádi, že na místech, kde už jsme stezku dokončili, si na ni lidé rychle zvykají a dostala se jim takříkajíc pod kůži. Doufáme, že to bude něco podobného i v případě města Nová Role,“ uzavřel zástupce firmy, která cyklostezku postaví.

Zdroj: 30.9.2010  Karlovarský deník - Jan Havelka

Průběh cyklostezky
 

Datum vydání: 23.10.2010 6:29