Domovská stránka > Cykloportál > Fotogalerie Hrušková

Fotogalerie Hrušková

HRUŠKOVÁ 2007

Na louce pod horou Krudum proběhla dne 9.6.2007 za velké účasti příznivců historie zajímavá akce. V tomto místě, které bylo součástí tehdejšího vojenského výcvikového prostoru Prameny, složili v roce 1947 přísahu vojáci náhradní zálohy. Na památku této události zde byl postaven pomníček a letos, při příležitosti jeho 50. výročí, byl rekonstruován a slavnostně odhalen.
Ceremonie se zúčastnil hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel a starosta Sokolova Karel Jakobec. Při této příležitosti se divákům představily jednolivé složky integrovaného záchraného systému. Byly zde vidět ukázky dovedností a výcviku státní a vojenské policie, hasičů, vězeňské služby a skupiny historických vojenských nadšenců, kteří akci zakončily ukázkou boje z období druhé světové války.
Zároveň si mohli všichni přítomní prohlédnout zrekonstruovanou část starého kostela svatého Mikuláše, jehož ostatky byly před několika lety objeveny nedaleko od těchto míst.

FOTOGALERIE:

Vojenská policie zasahuje   Ukázka tréninku policie   Tank Tygr z výzbroje Wehrmachtu  Motocykl Wehrmachtu z 2. sv.války

Prohlídka kostela sv. Mikuláše   Odhalování pomníku přísahy  Stanoviště týlu německé armády  Obnovený pomník přísahy

Datum vydání: 15.6.2007 18:33