Domovská stránka > Cykloportál > Cyklistika a pivo

Cyklistika a pivo

Kdo si po dlouhé a náročné vyjížďce na kole skočí "na jedno," udělá asi dobře. Pivo po sportovním výkonu totiž prospívá tělu, alespoň podle nejnovějšího výzkumu španělských vědců. Dehydrovanému organismu prý umí pivo pomoci lépe než voda, tvrdí Manuel Garzón z Granadské univerzity. Bubliny ve zlatavém moku podle něj pomáhají uhasit žízeň a obsah sacharidů zase pomáhá nahradit ztracené kalorie.

Skupinu studentů nechal Garzón intenzivně cvičit za teploty okolo 40 stupňů Celsia. Polovině z nich dal potom půllitr piva, zatímco druhá polovina dostala stejné množství vody. Výsledný efekt zavodnění byl podle Garzóna "o něco lepší" u těch, kteří pili pivo. Tento názor podporuje i španělský kardiolog Juan Corbalan, který dříve pracoval pro fotbalisty klubu Real Madrid a španělský národní basketbalový tým. Pivo má podle něj perfektní složení na efektivní doplnění tekutin po sportu a už dlouho jej doporučuje profesionálním sportovcům po tréninku.

Pivo v malém množství prospívá
Češi jako národ pivařů jsou podle vrchní nutriční terapeutky Thomayerovy nemocnice Tamary Starnovské zvyklí hasit žízeň tímto pěnivým nápojem. Zejména v horkých letních dnech tak rychle doplní potřebné tekutiny. Pivo má příznivé zdravotní účinky a nealkoholické se dává i pacientům v nemocnicích, když potřebují podpořit chuť k jídlu, řekla Starnovská.
Podle vedoucího analytické laboratoře Pivovarského ústavu Vladimíra Kellnera je nealkoholické pivo vhodné pro řidiče i  cyklisty. Test podle něj prokázal, že i když vypije člověk čtyři litry nealkoholického piva za 20 minut, v krvi alkohol nemá. Odborníci na léčení závislostí ale varují, že děti se mají pivu vyhnout, a to i nealkoholickému.

Pivo jako light nápoj
Točený Birell v originální sklenici je výbornýTak trochu v rozporu s češtinou se mu říká "nealkoholické", ačkoliv podle českých předpisů může mít až půl procenta alkoholu. V USA by bylo označeno jako "lehký sladový nápoj", pivo alcohol free musí mít absolutní nulu. Půl procenta alkoholu je tak malé množství (stejné je třeba v kefíru), které se stačí z krve odbourat už během konzumace. Ani po pěti půllitrech se tedy neopijeme. A že bychom jich vypil víc, zřejmě nehrozí.
Nealkoholické pivo má totiž nižší pitelnost neboli potřebu napít se dalšího. Výhodou je také nižší energetická hodnota - zatímco běžná výčepní desítka má 1 400 kJ / l, nealkoholické jen 800 kJ, takže se řadí do kategorie light nápojů.

Češi přicházejí nealko pivu na chuť
Ve spotřebě klasického piva jsme první na světě (s průměrnou spotřebou 156,9 litru na obyvatele drtivě porážíme pivařské velmoci jako je Německo  s 115,8 l a Irsko s 131,1 l), v pití nealkoholického už jsme druzí. Ročně ho vypijeme zhruba půl litru na osobu, Španělé ještě o půl litru víc. V Česku ho dnes vaří nejméně 23 pivovarů a další značky neustále přibývají.

První bylo PITO
Pivo pro řidiče se začalo vyrábět v roce 1975 v tehdejších Jihočeských pivovarech v Českých Budějovicích. Nápoj dostal název PITO, který vznikl spojením první a poslední slabiky slov PIvo a auTO. To se ostatně vyrábí v Budějovicích i nyní a to v Měšťanském pivovaru, který je známý výrobou budějovického piva pod značkou BB (Budweiser bier). Ale není ten známější státní pivovar. 

Velký test nealkoholických piv
Na počátku října 2010 připravil a zaplatitil deník MF DNES unikátní velký test nealkoholických piv převážně vyráběných v Česku. Do testu zařadil 30 značek nealkoholických piv. K hodnocení pozval i sládky pivovarů, jejichž piva se utkala v testu, ale ne všichni pozvání přijali. Anonymního hodnocení se zúčastnili i nezávislí odborníci, postgraduální studenti VŠCHT a členové Sdružení přátel piva. Porotu vedli Jan Šuráň ze společnosti Pivo Praha a Jaromír Fiala z VŠCHT. Degustátoři hodnotili pivo stobodovou stupnicí.

Známka testu se skládá z hodnocení těchto parametrů:
* Vzhled (na celkovém hodnocení se podílel 10 procenty). Posuzovala se barva, čirost a pěna (bohatost, trvanlivost, struktura)
* Chuť (30 %): Nealkoholické pivo by mělo mít slabou až střední plnost. Méně vyhovující je velmi slabá, silná a velmi silná. Hořkost (hodnotí se intenzita i charakter) by měla být příjemná, ne drsná ulpívající. Pozitivní je chuť sladová, karamelová, příjemná, svěží, v přiměřené míře může být esterová, karamelová, kvasničná.
Negativním atributem je chuť oxidační, silná mladinová, diacetylová, medicinální, autolyzační, kyselá, kovová...
* Vůně (10 %). Pozitivní je chmelová, sladová, karamelová... negatívní silná mladinová, oxidační, medicinální, kyselá...
* Celkový dojem (50 %). Chutná jako pivo? Jsou všechny složky vyvážené, žádná nevystupuje do popředí? Pobízí k dalšímu napití?

Výsledky hodnocení najdeme v excelovské  přehledné tabulce. Vítězem se ale nestalo to nejprodávanější nealkoholické pivo v České republice Birell Radegast - ten skončil dokonce až v druhé polovině soutěžního pole. Není to ani Bernard S čistou hlavou, který má mnoho příznivců - ten byl na desátém místě. Vítězem se stal Platan Nealko z produkce společnosti K Brewery. Rozhodla o tom mimořádně velká porota 35 degustátorů. Obě značky, které se ucházejí o přízeň zákazníků, přesto prokázaly, že patří k nejlepším, ale ve své polotmavé verzi - Polotmavý Birell, novinka, kterou uvedl na trh Plzeňský Prazdroj v srpnu 2010, skončil na druhém místě, těsně před polotmavýrn Bernardem S čistou hlavou Jantar free. Obě polotmavá nealkoholická piva se tak postarala o překvapení testu.

Pojďme si tedy ukázat, jaké příznivé účinky na náš organismus pití piva má.
Skvělé osvěžení na letní terasePivo je pravděpodobně nejznámější izotonický nápoj na světě. Obsahuje vápník, sodík, hořčík, B vitamíny, kyselinu listovou a řadu dalších užitečných látek. Pokud se rozhodujete často zda si dát světlé nebo tmavé, sáhněte raději po tom tmavém. Má sice o něco více kalorií, ale za to mnohem více flavonoidů, což jsou účinné antioxidanty rostlinného původu chránící cévy a snižující riziko krevních sraženin. Že je pivo v malých dávkách prospěšné, to potvrdila i řada dalších výzkumů, která zjistily, že pivo prospívá především takto:

1. Zlepšuje imunitu
Když čeští vědci zkoumali, jaký vliv by mohlo pití piva mít na imunitní sytém, nechali dvacítku lidí ve věku od 18 do 27 let pít po dva měsíce pravidelně 0,5 litru piva denně. Při krevních testech se pak zjistilo, že některým z nich stoupl počet bílých krvinek až na trojnásobek původního počtu.

2. Je zdravé na srdce
Pouze ale v malých dávkách! Pojmy jako hypertenze či ischémická choroba srdeční zná snad každý. Patříte-li k mírným pijákům, máte až o 60% větší šanci oproti abstinentům, že se těmto metlám moderní společnosti vyhnete.

3. Duševní pohoda a dobrý spánek
Jste přepracovaní, nervózní a unavení? Zajděte si na jedno! Studie prokázaly, že pivo zlepšuje kognitivní funkce a navíc jsou v něm obsaženy látky jako kyselina nikotinová a laktoflavín, které příznivě ovlivňují usínání a samotnou kvalitu spánku.

4. Pevné kosti a zdravý chrup
Pivo obsahuje vápník a fosfor, jež jsou nesmírně důležité pro tvorbu kostí a zubů. Vápník navíc působí jako přenašeč nervových vzruchů.

5.Zažene žízeň a prodlouží život
92% jeho obsahu tvoří voda a podle španělských vědců prospěje dehydratovanému tělu lépe, něž kdejaký speciální nápoj. Nejenže se totiž v těle udrží déle, ale i účinněji zahání žízeň. Vezmeme-li ještě v potaz výše zmíněné, může nám pivo dopomoci žít o pěkných pár let déle, než zatvrzelým abstinentům!

To vše je určitě dobrá zpráva pro milovníky piva. Ale nezapomeňte. Všeho moc škodí, a tak i zde je nutné se držet doporučené denní dávky. Ta činí u mužů jeden až dva půllitry a u žen zhruba o polovinu méně.

A na závěr
Stojíte-li nerozhodně před volbou, zda si dát při jízdě na kole alko či nealko pivo, tak už nyní víte, že točené nealkoholické pivo vás již uspokojí stejně tak dobře jako klasické pivko. Jen toho točeného je zatím v hostincích málo. Ale je to hlavně tím, že je zatím malý odbyt, proto žádejte točené nealko a naše hospůdky nám nealko začnou více točit.

A jaké máte zkušennosti s pivem na kole Vy? Pište na cyklotrasy-kvk@seznam.cz .

Datum vydání: 12.10.2010 6:34