Domovská stránka > Cykloportál > Poslední letošní cyklojízda Pro Vary

Poslední letošní cyklojízda Pro Vary

​V sobotu 25. října se uskuteční poslední - sedmá cyklojízda v Karlových Varech. Jízdu pořádá spolek Pro Vary, a start je od magistrátu v 17 hodin.
Svojí účastí podpoříte cyklopruhy ve Varech. Spolek ProVary je sdružení občanů a občanek Karlových Varů, kterým není lhostejný vývoj jejich města a nebojí se pojmenovat problémy, které město sužují.

​ Hlavním cílem spolku je sdružovat lidi s aktivním přístupem, kteří mají zájem o své město,a zasadit se tak o rozvoj místní občanské společnosti. Věříme, že Karlovy Vary se mohou stát multikulturním, živým městem, do kterého se rádi vrátí ti, kdo odjeli studovat na univerzitu. Ve svých aktivitách podporují rozvoj a propagaci šetrných způsobů dopravy, zejména vnitroměstské cyklistiky. Zajímáme se o různé formy přímé transformace veřejného prostoru, včetně guerillového zahradničení. Nelíbí se jim reklama ve městě a snaží se o její odstraňování. Bojují proti rasismu, xenofobii a homofobii. Sledují aktivity města a snaží se být jeho kritickým partnerem. Máte-li chuť se jakkoliv zapojit, neváhejte je kontaktovat.

Datum vydání: 20.10.2014 8:00