Domovská stránka > Cykloportál > Kraj opět podpoří aktivity Klubu českých turistů

Kraj opět podpoří aktivity Klubu českých turistů

Turisté
Klub českých turistů (KČT) každoročně obnovuje a nově značí trasy a cyklostezky v našem regionu. Díky tomu mohou turisté v současnosti využívat 2 tisíce kilometrů značených cest. Karlovarský kraj proto opět přispěje na činnost klubu částkou 450 tisíc korun.

​​Na obnovu značení poskytuje Karlovarský kraj příspěvky pravidelně již od roku 2003. „Kvalitním značením cyklistických tras je náš kraj dnes mezi turisty a cyklisty vyhlášený, stále roste návštěvnost domácích i zahraničních cykloturistů v regionu,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Z příspěvku Karlovarského kraje zajistí Klub českých turistů mimo jiné údržbu značení cyklotras ve značkařských obvodech Cheb, Sokolov, Karlovy Vary, přeznačení Krušnohorské magistrály z čísla 36 na trasu číslo 23 v rámci sjednocení značení s Ústeckým krajem. Dojde také na doznačení trasy z Jáchymova do Ostrova nebo prodloužení značení a napojení cyklostezek na bavorské trasy v Mammersreuthu a Albenreuthu. „V letošním roce by také měla být vyznačena mezinárodní trasa EuroVelo 13, jejíž délka je v Karlovarském kraji 103 kilometry,“ uzavřel náměstek.

Atraktivitu vyznačených tras a zejména páteřní cyklotrasy podél Ohře potvrdil provedený monitoring návštěvnosti v srpnu 2013. Monitorovací systémy, které byly umístěny na trase, zaznamenaly pohyb téměř 30 tisíc cyklistů a turistů na lávce ve Svatošských skalách a 10 tisíc na stezce u Nebanic.

Za stránku odpovídá: Jana Pavlíková

Datum vydání: 12.3.2014 7:15