Domovská stránka > Cykloportál > Zástupci Karlovarského kraje projeli stezku po železné oponě

Zástupci Karlovarského kraje projeli stezku po železné oponě

Hejtman Novotny a europoslanec Cramer
Karlovarský kraj se připojil k aktivitám rozvojového projektu EuroVelo 13 - Stezka železné opony. Trasa má připomenout železnou oponu, která rozdělovala Evropu téměř 40 let. Zástupci našeho regionu společně a se zástupci bavorských a saských obcí uskutečnili ve dnech 12. – 14. července propagační jízdu po této připravované evropské trase. Účastníci projeli 150 km dlouhý úsek trasy mezi Mödlareuthem a Chodovou Planou.

Nedaleko německého Hofu Stezka železné opony prochází Českou republikou v délce téměř 600 km a na území Karlovarského kraje byla vyznačena již v roce 2002 terénním značením. V posledních letech byla vybrána jako třináctá trasa evropské sítě EuroVelo. „Jde nám především o to seznámit se s trasou na území našeho regionu, zhodnotit současný stav připravenosti této dálkové trasy a představit ji veřejnosti na české i německé straně. Právě proto se s námi na cestu vydal i duchovní otec projektu Stezky železné opony, europoslanec Michael Cramer,“uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

Zastávka na Seebergu Česko-německá cyklovýprava zahájila jízdu v německém Mödlareuthu, odkud pokračovala na Trojmezí. V Aši byla první zastávka a setkání se zástupci města a okolních obcí jak z Bavorska, tak Saska. Účastníci pak pokračovali přes hrad Seeberg do Chebu, kde se setkali  s vedením města a kde proběhala prezentace Michaela Cramera o projektu stezky po železné oponě. Po krátkém zastavení u pomníku na Svatém Kříži výprava zamířila do Bavorska s krátkými zastávkami v Neualbenreuthu a Mähringu. Poslední den si účastníci prohlédli obecní muzeum ve Třech Sekerách a další památky v obci Drmoul. Na hranicích kraje, v obci Broumov se k výpravě připojili zástupci Plzeňského kraje. Cesta byla ukončena předáním štafety Plzeňskému kraji v Chodové Plané.

Uvítání na hranicích Slatina-Mähring Související články:
ICT - Stezka železné opony
EuroVelo 13 - cyklotrasa Železná opona