Domovská stránka > Cykloportál > Desáte výročí cyklostezky Ohře

Desáte výročí cyklostezky Ohře

V tomto roce to bude 10 let od doby, kdy byl otevřen první úsek páteřní cyklostezky Ohře mezi Loktem a Svatošskými skálami. A shodou okolností své desáté výročí cyklostezka "oslaví" dokončením posledního úseku mezi Chebem a Karlovými Vary. Tím se obě města definitivně propojí samostanou stezkou.
Za dobu své existence si cyklostezka získala velké množství příznivců. Byla oceněna titulem stavba roku a z trasy III.třídy č.204 se stala trasa národní č.6. Dokonce se v příštích letech cyklostezka Ohře stane součástí evropské trasy EuroVelo č.4 (Francie - ČR - Ukrajina)

​Stavba posledního úseku cyklistické stezky mezi Chebem a Karlovými Vary začala na podzim minulého roku a letos v dubnu má být dokončen.Těleso stezky už je z velké části postaveno a nyní se čeká na dokončení mostu přes Ohři. Tím bude celý úsek dokončen a cyklisté tak mohou jezdit mezi oběma městy po samostatné komunikaci, aniž by se dostaly do souběhu s ostatní motorovou dopravou. Už teď je stezka na obou březích Ohře využívána k procházkám okolních obyvatel a pejskařů.

Po dokončení bude mít celá stezka mezi Chebem a Svatošskými skálami celkovou délku 49 km a projet jí budeme moci klidným tempem za 3 hodinky.

Celý úsek cyklotrasy č.6 v Karlovarském kraji - http://www.cykloserver.cz/f/fce0015157/

Datum vydání: 13.2.2014 18:00