Domovská stránka > Cykloportál > Nová cykloturistická mapa Mariánskolázeňska

Nová cykloturistická mapa Mariánskolázeňska

​Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňska ve spolupráci s bavorskými obcemi Mähring a Neualbenreuth připravily a vydaly první společnou cykloturistickou mapu. Mapa obsahuje kromě nových cyklistických tras i informace o zajímavostech a atraktivitách na Mariánskolázeňsku a v bavorském příhraničí. Je to další společný projekt českých a bavorských obcí v tomto mikroregionu zaměřený na cykloturistiku.
Mapy jsou zdarma k dispozici na úřadech členských obcí Mariánskolázeňska a v okolních infocentrech.

Nová mapa je určená pro cykloturisty, kteří by se rádi seznámili s atraktivitami mariánskolázeňského mikroregionu a okolím obcí Mähring a Neualbenreuth. V mapě je vyznačeno více jak padesát zajímavostí na obou stranách hranice, které mohou zájemci navštívit. K převážné většině vedou značené cyklistické trasy, některé zbrusu nové, jejichž vyznačení bude dokončeno na začátku října.

Mapa vznikla za podpory EU v rámci programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2007 - 2013, Dispoziční fond, reg. č. projektu DR/CIL3/EGR/0186 a Euregia Egrensis.

Datum vydání: 27.9.2013 6:00