Domovská stránka > Cykloportál > Cyklostezka Slatina-Mähring

Cyklostezka Slatina-Mähring

Slatina-Maehring

V sobotu 23.7.2011 byla za doprovodu dechovky z bavorského Mähringu slavnostně otevřena nová přeshraniční cyklistická a pěší stezka mezi bývalou obcí Slatina (dříve Lohhäuser) a sousední obcí Mähring.
Slavnosti se zúčastnilo několik desítek obyvatel z okolních obcí, starosta Märingu Josef Schmidkonz, starostka Staré Vody, kam Slatina náleží, pani Eva Procházková, Ing. Milan Zukal z regionálního rozvoje Krajského úřadu a mnoho dalších hostů. Novou stezku vysvětil farář z Mähringu.

Upravená stezka se štěrkovým povrchem vede po historické cestě, která ještě do konce druhé světové války sloužila obyvatelům obou obcí k vzájemným návštěvám. Obyvatelé ze Slatiny chodívali do Mähringu do kostela, protože do Tří Seker, kam farností náleželi to měli mnohem dál. A obyvatelé Mähringu zase navštěvovali Lochmühle, slatinský mlýn, který býval přímo na hranici s Bavorskem.

Po stezce vede značená cyklotrasa ze Staré Vody č. 2135 a navazuje na cyklotrasy v Bavorsku. Přímo na hranici byla instalovaná mapa s informacemi o okolí.

Slatina1   Slatina2

Datum vydání: 24.7.2011 0:00