Úvodní strana > Covid-19

 OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19

OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 V KARLOVARSKÉM KRAJI 

Pojďme se očkovat Pojďme se očkovat Pojďme se očkovat


INFORMACE O UKONČENÍ ČINNOSTI BEZPLATNÉ ASISTENČNÍ LINKY KARLOVARSKÉHO KRAJE:

Z důvodu nízkého vytížení asistenční linky Karlovarského kraje byla její činnost k 10. 9. 2021 ukončena. V případě potřeby je možné se obrátit přímo na očkovací místa v regionu, případně využít i státní linku 1221.


ADRESY OČKOVACÍCH CENTER V KARLOVARSKÉM KRAJI:

Očkovací centrum Sokolov, Klášterní kostel sv. Antonína Paduánského, Komenského 77, Sokolov

Provoz: ÚT a ČT - 14.00 - 18.00 

Kontakt na telefonním čísle: 722 965 504 út a čt  14.00 – 18.00, ostatní dny 10.00 - 11.00

Očkování bez registrace: ANO – 16.00 – 17.00 (aplikují první dávky a druhé dávky aplikují výhradně v tom případě, že i první dávka byla zájemci aplikována v tomto očkovacím centru)


Očkovací centrum Cheb - kostel sv. Kláry na Františkánském náměstí, Cheb

Provoz: PO a ST - 14.00 - 18.00

Kontakt na telefonním čísle: 736 650 025 

Očkování bez registrace: ANO


Očkovací centrum OC Varyáda Karlovy Vary, kpt. Jaroše 375/31 Karlovy Vary

Provoz: všední dny 14.00 – 18.00, víkendy a svátky - 10.00 – 13.00 

Kontakt na telefonním čísle: 722 992 645

Očkování bez registrace: ANO


Očkovací místo poliklinika Flora Cheb (ImunoSantana), Májová 582/19, Cheb

Kontakt na telefonním čísle: 775 966 708

Očkování bez registrace: NE


Očkovací místo Nemocnice Ostrov, U Nemocnice 1161

Provoz: PÁ - 7.00 - 14.30 

Kontakt na telefonním čísle: 353 364 360

Očkování bez registrace: NE

 

INFORMACE K REGISTRACI DĚTÍ 12 - 15 LET NA OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:

Od půlnoci ze středy 30. června na čtvrtek 1. července 2021 začala registrace dětí od 12 do 15 let na očkování proti COVID-19. Registrace je možná prostřednictvím centrálního rezervačního systému. V Karlovarském kraji se lze registrovat do nemocnic v Karlových Varech (suterén pavilonu B, Centrum cestovní medicíny) a v Chebu (přízemí pavilonu A, pediatrická ambulance), kde je garantována přítomnost pediatra, totéž platí pro očkovací centrum v sokolovském klášteře, jež zastřešuje Nemocnice Sokolov.

Termíny a časy jsou vždy k dispozici v centrálním rezervačním systému:https://registrace.mzcr.cz/​

Podle pravidel ministerstva zdravotnictví musí dítě na očkování doprovodit zákonný zástupce, který také na místě udělí informovaný souhlas s výkonem. K vakcinaci nezletilých v uvedeném věku lze v současné době použít výhradně očkovací látku Comirnaty od výrobce Pfizer/BioNTech.

Veškeré informace najdete leták očkování nezletilí_rev1.pdfv letáku.

 


INFORMACE K REGISTRACI OBČANŮ PO PRODĚLÁNÍ COVID-19 NA OČKOVÁNÍ:

Od pátku 25. června 2021 se také na očkování mohou registrovat lidé, kteří onemocněli COVID-19 a dosud pro ně platila 90denní lhůta, kdy po nemoci vakcinaci absolvovat nemohli. Lhůtu zrušilo ministerstvo zdravotnictví s tím, že nyní se lidé mohou registrovat hned po uplynutí dvoutýdenní izolace.


Veškeré informace najdou zájemci na stránkách MZ ČR.
 


INFORMACE K REGISTRACI NA OČKOVÁNÍ PRO SAMOPLÁTCE V KARLOVARSKÉM KRAJI:

Od pátku 11. června se mohou registrovat na očkování proti COVID-19 v Karlovarském kraji také cizinci pobývající v ČR, kteří nejsou zapojeni do veřejného zdravotního pojištění. Možnost registrovat se jako samoplátci vakcinace budou mít i občané ČR, kteří taktéž nejsou pojištěnci zdravotních pojišťoven. Vakcinace probíhá výhradně v očkovacím centru v OC Varyáda Karlovy Vary. 

 
Registrace prostřednictvím centrálního rezervačního systému: https://registrace.mzcr.cz/​ bude podle věkových skupin v souladu s národní očkovací strategií umožněna cizincům (z EU nebo třetích zemí), kteří mají v ČR pobyt nad 90 dnů – konkrétně se jedná o následující skupiny:
a) cizinec s platným povolením k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v ČR
b) cizinec s platným dlouhodobým vízem
c) rodinný příslušník občana EU s povoleným přechodným  nebo trvalým pobytem v ČR
d) občan EU s potvrzením o přechodném pobytu či povolení k trvalému pobytu na území ČR
Platba bude možná jen prostřednictvím platební karty. Cena činí za 1 dávku Comirnaty (BioNTech/Pfizer): 408 Kč + 400 Kč za administrativu a aplikaci očkovací látky. Příchozí samoplátci se budou prokazovat cestovním pasem. „Denní maximální kapacita je 30 samoplátců denně. Pro cizince, kteří na očkování přijdou, máme pro snazší komunikaci připraveny cizojazyčné formuláře informovaného souhlasu,“ uvedla MUDr. Dagmar Uhlíková, krajská koordinátorka očkování a lékařská ředitelka Karlovarské krajské nemocnice.


INFORMATION FOR VACCINATED PERSONS:

https://bit.ly/2TfYYp5​

 

OČKOVÁNÍ OBČANŮ  SE ZÁVAŽNÝMI A CHRONICKÝMI NEMOCEMI:

Veškeré informace k očkování chronicky nemocných obyvatel ČR jsou k dispozici na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.


INFORMACE PRO IMOBILNÍ OBČANY K PŘEPRAVĚ DO OČKOVACÍCH CENTER:

Imobilní občané, kteří spadají do věkové kategorie, jež se může na základě státní očkovací strategie registrovat v centrálním rezervačním systému, musí nejprve provést registraci. Využít mohou pomoc prostřednictvím státní linky: 1221. 

Po registraci a obdržení PIN2 v systému potvrdí místo očkování – tedy nejlépe nejbližší očkovací centrum - a  zároveň si vyberou termín očkování.

V případě, že nemají možnost dopravy na očkování vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a ani nemají možnost transportu příbuznými, sdělí telefonicky termín očkování svému praktickému lékaři, který zajistí převozovou sanitu v den očkování, a to jak pro přepravu do očkovacího centra, tak i zpět. Nevadí, pokud se čas objednání sanitního vozidla nebude přesně krýt s časem objednání k očkování. Očkovací místa budou u imobilních pacientů přijíždějících dopravní zdravotní službou akceptovat čas příjezdu sanitky a pacienta naočkují.

Pacient se pouze prokáže sms, že očkování má proběhnout daný den.
 

 

OČKOVÁNÍ CIZÍCH STÁTNÍCH PŘÍSLUŠNÍKŮ S VEŘEJNÝM ZDRAVOTNÍM POJIŠTĚNÍM:

Očkování je dobrovolné a hrazené z veřejného zdravotního pojištění, a proto se mohou nechat očkovat všechny osoby, které jsou přihlášené k veřejnému zdravotnímu pojištění v České republice.

Informace o očkování cizích státních příslušníků najdou zájemci na stránkách MZ ČR​.

 

 

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:

Odpovědi na nejčastejší dotazy k očkování proti COVID-19 najdete na stránkách COVID Portálu MV ČR​. ​

 

NEMÁTE JASNO V TOM, ZDA JSOU VAKCÍNY BEZPEČNÉ A ÚČINNÉ? SEZNAMTE SE S DETAILNÍMI INFORMACEMI:

 

 

 

CERTIFIKÁT O PROVEDENÉM OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:

 

Chcete-li si jednoduchým způsobem ověřit záznam o provedeném očkování proti COVID-19 a stáhnout si očkovací certifikát, navštivte portál občana provozovaný Ústavem zdravotnických informací a statistiky ČR:

 

Do mobilních zařízení si také můžete stáhnout mobilní aplikaci Tečka, v rámci které můžete mít uloženy očkovací certifikáty či potvrzení o absolvovaných testech proti COVID-19. Jednoduše se tak v případě potřeby prokážete například při cestování i jiných příležitostech. Více na stránkách Česko očkuje​.

 

INFORMAČNÍ WEBY:

 

 

 

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum poslední změny: 15.9.2021 7:01