Úvodní strana > Covid-19

 OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19

OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19 V KARLOVARSKÉM KRAJI 

Pojďme se očkovat Pojďme se očkovat Pojďme se očkovat

INFORMACE K REGISTRACI NA OČKOVÁNÍ PRO SAMOPLÁTCE V KARLOVARSKÉM KRAJI:


Od pátku 11. června se budou moci registrovat na očkování proti COVID-19 v Karlovarském kraji také cizinci pobývající v ČR, kteří nejsou zapojeni do veřejného zdravotního pojištění. Možnost registrovat se jako samoplátci vakcinace budou mít i občané ČR, kteří taktéž nejsou pojištěnci zdravotních pojišťoven. Vakcinace proběhne výhradně v očkovacím centru v KV Areně Karlovy Vary. 

Registrace prostřednictvím centrálního rezervačního systému: https://registrace.mzcr.cz/​ bude podle věkových skupin v souladu s národní očkovací strategií umožněna cizincům (z EU nebo třetích zemí), kteří mají v ČR pobyt nad 90 dnů – konkrétně se jedná o následující skupiny:

a) cizinec s platným povolením k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v ČR
b) cizinec s platným dlouhodobým vízem
c) rodinný příslušník občana EU s povoleným přechodným  nebo trvalým pobytem v ČR
d) občan EU s potvrzením o přechodném pobytu či povolení k trvalému pobytu na území ČR

Platba bude možná jen prostřednictvím platební karty. Cena činí za 1 dávku Comirnaty (BioNTech/Pfizer): 408 Kč + 400 Kč za administrativu a aplikaci očkovací látky. Příchozí samoplátci se budou prokazovat cestovním pasem. „Denní maximální kapacita je 30 samoplátců denně. Pro cizince, kteří na očkování do KV Areny přijdou, máme pro snazší komunikaci připraveny cizojazyčné formuláře informovaného souhlasu,“ uvedla MUDr. Dagmar Uhlíková, krajská koordinátorka očkování a lékařská ředitelka Karlovarské krajské nemocnice.
Více informací k očkování samoplátců proti COVID-19 V Karlovarském kraji včetně dotazníků a dalších dokumentů najdou zájemci na stránce očkovacího centra v KV Areně.


INFORMATION FOR VACCINATED PERSONS: 

https://bit.ly/2TfYYp5​


​INFORMACE K REGISTRACI NA OČKOVÁNÍ PRO OBČANY OD 16 LET:

 

Na očkování proti COVID-19 se od půlnoci ze čtvrtka na pátek 4. června 2021 mohou registrovat v rámci centrálního rezervačního systému občané starší 16 let. Připojili se tak ke skupinám obyvatel ve věkových kategoriích 30 více let, dále ke zdravotníkům, chronicky nemocným pacientům, pracovníkům kritické infrastruktury, sociálních služeb, k vyučujícím z vysokých škol a lidem pečujícím o blízkou osobu.​
Registrace v centrálním rezervačním systému je pro zájemce o očkování starší 16 let přístupná na internetové stránce:

https://registrace.mzcr.cz/

Popis registrace do rezervačního systému:
V případě zájmu o očkování je nutné provést registraci do online systému: https://registrace.mzcr.cz/
 • 1. Na stránce zadáte své, případně jiné kontaktní telefonní číslo.
 • 2. Obdržíte formou SMS takzvaný PIN kód, který zadáte do systému (ověření telefonního čísla).
 • 3. Nyní můžete vyplnit registrační formulář.
 • 4. Jakmile dokončíte vyplnění formuláře, klikněte na „odeslat žádost“.
 • 5. Následně vyčkejte na doručení tzv. zvací SMS (obdržet ji můžete i v řádech několika dní), která obsahuje PIN 2. Tato zpráva bude doručena ve chvíli, kdy budou uvolněny termíny pro očkování.

Rezervace termínu očkování:
Na stránce www.reservatic.com/ockovani​ zadáte číslo pojištěnce (občané ČR vyplňují své rodné číslo, cizinci přidělené číslo pojištěnce) a PIN 2, který jste obdržel na mobilní telefon ve zvací SMS. 
 • 1. Na tento web jsou občané směrováni po vyplnění registrace a na vyzvání prostřednictvím zvací SMS zprávy s PIN 2. Samostatným přístupem přímo na tento web rezervaci nelze provést.
 • 2. Potvrdíte očkovací místo, následně vyberete datum a čas rezervace. 
 • 3. Termín 2. očkovací dávky (pokud se jedná o vakcínu, kde je třeba očkovat dvěma dávkami) se vytvoří automaticky.
 • 4. Potvrdíte vytvořenou rezervaci kliknutím na „rezervovat“ a vyčkáte na zobrazení potvrzení o platné rezervaci. Pokud jste vyplnili email, obdržíte i potvrzení o platné rezervaci i emailem.
 
 • INFORMAČNÍ LINKA NA POMOC S REGISTRACÍ K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:
  1221
 • BEZPLATNÁ KRAJSKÁ ASISTENČNÍ LINKA NA POMOC S REGISTRACÍ NA OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:
  800 600 444
 

ZMĚNA PROVOZNÍ DOBY KRAJSKÉ ASISTENČNÍ LINKY OD 1. 6. 2021:

Bezplatná krajská asistenční linka pro pomoc s registrací na očkování od 1. 6. 2021 bude kvůli malému zájmu o pomoc s registrací na očkování proti COVID-19 v provozu pouze ve všední dny, a to od 9:00 – 15:00 hodin. Využít lze i státní telefonní linku 1221.

 

INFORMACE K REGISTRACI AKADEMICKÝCH PRACOVNÍKŮ A PEČUJÍCÍCH OSOB:

Od 3. 5. 2021 do 15. 6. 2021 se mohou k očkování registrovat akademičtí pracovníci veřejných i soukromých vysokých škol (především vyučující v rámci praktické, laboratorní, experimentální výuky). Od vedení vysokých škol obdrží unikátní kód k registraci a doloží písemné potvrzení o zaměstnání při příchodu do očkovacího místa. 

 

Informace pro registraci na očkování pro ty, kteří pečují o blízkou osobu, najdete na stránkách MZ ČR​.
Možnost registrace pro pečující platí od 3. května do 15. června 2021. 

 

OČKOVÁNÍ OBČANŮ  SE ZÁVAŽNÝMI A CHRONICKÝMI NEMOCEMI:

Veškeré informace k očkování chronicky nemocných obyvatel ČR jsou k dispozici na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.


INFORMACE PRO IMOBILNÍ OBČANY K PŘEPRAVĚ DO OČKOVACÍCH CENTER:
Imobilní občané, kteří spadají do věkové kategorie, jež se může na základě státní očkovací strategie registrovat v centrálním rezervačním systému, musí nejprve provést registraci. Využít mohou pomoc prostřednictvím bezplatné krajské asistenční linky: 800 600 444. 

Po registraci a obdržení PIN2 v systému potvrdí místo očkování – tedy nejlépe nejbližší očkovací centrum - a  zároveň si vyberou termín očkování.

V případě, že nemají možnost dopravy na očkování vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a ani nemají možnost transportu příbuznými, sdělí telefonicky termín očkování svému praktickému lékaři, který zajistí převozovou sanitu v den očkování, a to jak pro přepravu do očkovacího centra, tak i zpět. Nevadí, pokud se čas objednání sanitního vozidla nebude přesně krýt s časem objednání k očkování. Očkovací místa budou u imobilních pacientů přijíždějících dopravní zdravotní službou akceptovat čas příjezdu sanitky a pacienta naočkují.

Pacient se pouze prokáže sms, že očkování má proběhnout daný den.

Jde-li  o imobilní občany, kteří nespadají do věkové kategorie v souladu se státní očkovací strategií, nebo se chtějí nechat očkovat u praktického lékaře, nikoliv v očkovacím centru, je třeba kontaktovat konkrétního praktického lékaře.


OČKOVÁNÍ CIZÍCH STÁTNÍCH PŘÍSLUŠNÍKŮ S VEŘEJNÝM ZDRAVOTNÍM POJIŠTĚNÍM:

Očkování je dobrovolné a hrazené z veřejného zdravotního pojištění, a proto se mohou nechat očkovat všechny osoby, které jsou přihlášené k veřejnému zdravotnímu pojištění v České republice.

Informace o očkování cizích státních příslušníků najdou zájemci na stránkách MZ ČR​.

 

 

ADRESY OČKOVACÍCH CENTER V KRAJI:

 •  KV Arena Karlovy Vary, Západní 1812, 
  • ​Kontakt na očkovací místo KV Arena:: 722 992 645
  • Pro zrušení očkování v ten samý den – všední dny od 12:00 h. do 19:50 h., o víkendech od 8:00 h. do 14:50 h.
  • Pro jiné případy (např. změna termínu očkování, certifikát) – všední dny od 15:00 h. do 19:50 h., o víkendech od 11:00 – 14:50 h.​
 • Klášterní kostel sv. Antonína Paduánského, Komenského 77, Sokolov
 • Kulturní centrum Svoboda, Za Mostními branami 1791/5, Cheb
 • Poliklinika Flora Cheb, Májová 582/19, ImunoSantana s.r.o.
 • Nemocnice Ostrov, U Nemocnice 1161
 • Lázeňský hotel Butterfly Mariánské Lázně, Hlavní třída 655/72

NEMÁTE JASNO V TOM, ZDA JSOU VAKCÍNY BEZPEČNÉ A ÚČINNÉ? SEZNAMTE SE S DETAILNÍMI INFORMACEMI:

 

 

Evropská léková agentura EMA hodnotila bezpečnost očkovací látky Astra Zeneca (Vaxzevria), se závěry hodnocení se můžete seznámit na stránkách Státního ústavu kontroly léčiv​.

Evropská léková agentura EMA hodnotila taktéž přínosy a rizika očkovací látky Johnson and Johnson (Janssen), se závěry se můžete seznámit rovněž na stránkách Státního ústavu kontroly léčiv.

 

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:

Odpovědi na nejčastejší dotazy k očkování proti COVID-19 najdete na stránkách COVID Portálu MV ČR​

 

 

CERTIFIKÁT O PROVEDENÉM OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:

 

Chcete-li si jednoduchým způsobem ověřit záznam o provedeném očkování proti COVID-19 a stáhnout si certifikát o provdeném očkování, navštivte očkovací portál občana:

 

Portál Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) hodlá i v budoucnu nabídnout kompletní zabezpečený eektronický přehled o všech typech očkování proti infekčním nemocem.

 

INFORMAČNÍ WEBY:

 

 

 

​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum poslední změny: 11.6.2021 7:39