Domů Aktuality Kraj zahájil výstavbu supermoderního nemocničního pavilonu

Kraj zahájil výstavbu supermoderního nemocničního pavilonu

Jedná se o největší investiční akci Karlovarského kraje v letošním roce, díky které vznikne v karlovarské nemocnici nový pavilon zaměřený na poskytování specializované péče s příjmem pacientů, jaký mají obdobná pracoviště v zahraničí.

„Zdravotní péče se díky novému pavilonu dostane na úplně jinou úroveň. Lidé z celého kraje určitě ocení jak moderní řešení prostor budovy a příjmu pacientů, tak jeho vybavení, které odpovídá potřebám současné medicíny,“uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

Karlovarský kraj přijde výstavba pavilonu celkem na 596, 8 milionu korun. „Peníze jdou z úvěru, jehož splátky bude kraj hradit po dobu dvaceti let ze svého rozpočtu,“ vysvětlil hejtman. Výstavbu pavilonu provede sdružení firem Metrostav, BAU-STAV, TIMA a Prefa – Beton.

Nová třípatrová budova vznikne v prostoru mezi stávajícími pavilony chirurgických a interních oborů nemocnice, s nimiž bude propojena. Vstup pro pacienty urgentního příjmu je plánován z Americké ulice. Okolní prostranství bude nově upraveno do podoby parku, který oddělí areál a parkovací prostory před hlavním vstupem. Tam vznikne parkovací prostor pro 80 vozidel a hlavní vjezd do nemocnice s podjezdem pod pavilonem v úrovni suterénu. Zastavěná plocha bude činit více než 2 tisíce metrů čtverečních.

Suterén pavilonu vyplní urgentní příjem a technické provozy. V přízemí bude hlavní vstup do haly nemocnice, kromě toho zde bude umístěno 12 příjmových ambulancí a stacionářů, lékárna s výdejnou i bufet a komerční prostory. Komunikace s návštěvníky pavilonu bude zajištěna prostřednictvím recepce. První patro bude vyhrazeno pro 31 lůžek intenzivní péče a zákrokový sál pro kardiologické oddělení. Ve druhém patře se plánuje výstavba centrálního operačního traktu se šesti sály a centrální sterilizací. Třetí patro obsadí strojovny vzduchotechniky a chlazení.“Nad posledním patrem vznikne heliport, plocha pro přistávání vrtulníku záchranné služby,“ dodal hejtman.

Nový pavilon akutní medicíny významně ovlivní úroveň a spektrum výkonů, které v současnosti Karlovarská krajská nemocnice nabízí. Jeho dokončení se plánuje na březen roku 2012.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 1. 5. 2010 - 21:24