Aktuálně

 

 
PŔESUN INFORMACÍ O COVID-19:
Veškeré informace k situaci ohledně COVID-19 v Karlovarském kraji a v ČR najdete na samostatném webu.

ANKETNÍ LÍSTEK - SENIOR ROKU 2021
Znáte seniora, který si podle vás zaslouží získat ocenění? Přihlaste ho do ankety „Senior roku 2021“. Anketní lístek naleznete pod tímto odkazem. Bližší informace naleznete zde.

 
PŘIHLÁŠKA DO KRAJSKÉHO PARLAMENTU DĚTÍ A MLÁDEŽE:
Jste aktivní a nevyhýbáte se diskusi? Je vám 13 až 20 let? Pak se můžete stát členy Krajského parlamentu dětí a mládeže! Přihlášení je možné prostřednictvím online formuláře do 15. 9. 2021.

 
FAQ - OPERAČNÍ PROGRAM SPRAVEDLIVÁ TRANSFORMACE 2021-2027:
Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy týkající se Operačního programu Spravedlivá transformace 2021-2027 najdete na stránkách Regionální stále konference. Pro zájemce máme také informace k Fondu spravedlivé transformace jako celku. 


 

 

Přehled dění v kraji

Krajská knihovna Karlovy Vary získala další tituly cizojazyčné literatury

Více než stovku nových cizojazyčných knih získala letos krajská knihovna díky dlouhodobému projektu Moravské zemské knihovny v Brně, jehož cílem je zpřístupnit literaturu v původním jazyce co nejširšímu počtu čtenářů. V současné době tak mají uživatelé krajské knihovny k dispozici více než 8 tisíc dokumentů v různých jazycích.           

Staňte se členy Krajského parlamentu dětí a mládeže, vyzývá Karlovarský kraj

Poprvé v historii by měl začít v našem regionu pracovat Krajský parlament dětí a mládeže Karlovarského kraje. Jeho cílem je zapojení mladých lidí do dění ve společnosti. Parlament by fungoval jako samosprávný orgán žáků základních, středních škol a gymnázií nacházejících se v regionu. Své zázemí by měl na Krajském úřadě Karlovarského kraje.

Právě startuje anketa Senior roku 2021

Znáte seniora, který si podle vás zaslouží ocenění? Pak jej rozhodně nominujte do oblíbené ankety Senior roku 2021. Tu vyhlašuje Karlovarský kraj již od roku 2017 a jejím hlavním cílem je poděkovat seniorům za jejich celoživotní práci a úsilí.

Obce Karlovarského kraje úspěšně čerpají miliardy na zahlazení následků těžby

V uplynulých letech stát vyčlenil celkem 18 miliard korun na řešení ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností. Na projekty v Karlovarském kraji bylo určeno 2,33 miliardy korun. Obce a města vyčerpala prostředky ve výši 1,38 miliardy korun na 47 projektů. Po aktualizaci koncepce řešení ekologických škod rozhodla meziresortní komise o tom, že rozdělí ještě pro náš region nevyčerpaných 0,95 miliardy korun. 

 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016