Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

AKTUALITY


 

Den cyklostezky Ohře se uskuteční na začátku měsíce června

Karlovy Vary (4. 5. 2023) Zbožňujete ten okamžik, kdy šlápnete do pedálů a vítr si pod přilbou pohrává s vašimi vlasy? Ten pocit malého vítězství, když vyšlápnete kopec, který se zdál nekonečným? Pak právě vy nesmíte chybět na tradiční akci „Den cyklostezky Ohře“, kterou každoročně pořádá Karlovarský kraj. Přijďte s námi v sobotu 3. 6. 2023 oslavit den nejdelší cyklostezky v kraji na Meandr Ohře v Karlových Varech.​ 

Kde si letos nabijete? ...kolo!

Vzhledem k velkému rozmachu elektrokol (a jiných elektrických vehiklů) nabývá na významu i rozvíjející se síť nabíjecích stanic pro tyto prostředky. Rozvoj této sítě sledujeme a zjistili jsme zajímavou věc. Není úplně jednoduché nabíječky na mapě najít….​​​


Podemletá Cyklostezka Ohře opravena

Cyklostezka Ohře u Vokova, která byla několik sezón podemílána řekou Ohře, byla opravena.

Lávka přes řeku Ohři získala zvláštní Cenu svazu měst a obcí v soutěži Stavba roku 2021

​Letošní ročník prestižní soutěžní přehlídky Stavba roku 2021 vyvrcholil předáním cen nejúspěšnějším stavbám. Ty nejlepší vybrala odborná porota složená ze zástupců vypisovatelů soutěže, architektů a inženýrů. V Betlémské kapli bylo předáno 10 titulů Stavba roku 2021, 25 zvláštních cen, 2 Ceny veřejnosti a titul pro stavbu v zahraničí. Ve 29. ročníku přehlídky se ve velmi silné konkurenci neztratil ani favorit Karlovarského kraje -  visutá lávka přes řeku Ohři ve Svatošských skalách.

29.10.2021    >> celý článek >>

Piktogramy na směrovém značení pro cyklisty.

Cyklisté, kteří jezdí podle cyklistického směrového značení si už mohli na značkách všimnout určitých symbolů, kterým říkáme piktogramy. Ty informují cyklisty o zajímavostech na trase, nebo také případných důležitých orientačních mísech, jako je například rozcestí, centrum města, infocentrum, nádraží, nebo také upozorňují na zhoršený povrch komunikace, kde je vhodná jízda jen na MTB apod.
Piktogramy jsou většinou intuitívní a cyklista pozná co symbolizují. Většina symbolů vychází z přílohy č. 7 k vyhlášce č. 294/2015 Sb., ale používají se i některé další symboly určené především pro cyklisty.

Rádi bychom Vás s nimi chtěli blíže seznámit.

Cyklotrasou roku 2021 je Stezka železné opony

​Odborná porota ocenila na cykloveletrhu „Fiets en Wandelbeurs“ v Holandsku Stezku železné opony titulem cyklotrasa roku 2021. Partnerem Stezky železné opony v České republice je mimo jiné Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).

Do štoly Johanes můžete nyní již přijet i na kole.

Návštěvníci historické štoly Johannes na Zlatém Kopci u Božího Daru už budou moci v nadcházející prohlídkové sezoně využít nové zázemí, které bylo postaveno hned vedle ústí štoly. Její interiér bude sloužit jak pro výdej nezbytného vybavení pro cestu do podzemí, tak pro dočasnou úschovu osobních věcí návštěvníků včetně  jízdních kol.​​

Vídeňská deklarace

Česko podepsalo Vídeňskou deklaraci
V rámci probíhajícího 5. setkání ministrů dopravy, zdraví a životního prostředí ve Vídni se česká delegace připojila k Vídeňské deklaraci, jejíž přílohou je Panevropský plán na podporu cyklistické dopravy. Setkání, které navazuje na Pařížské setkání z roku 2014, organizuje Hospodářská rada OSN (UNECE) spolu se Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

​​​​​​
Datum vydání: